Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Boleslavští už připustili chybu

Česko

MLADÁ BOLESLAV Nový ředitel hokejového klubu BK Mladá Boleslav Václav Hořejší se v úterý sešel s šéfem extraligy Stanislavem Šulcem, aby mu objasnil důvody nesrovnalostí v situační zprávě, kterou kluby předkládají před startem nové sezony. Připustil při tom pochybení a zároveň dodal dokumenty, které Středočeši neměli připravené během kontroly údajů, jíž byly všechny kluby letos poprvé podrobeny.

Hořejší přiznal, že Mladoboleslavští si nepočínali tak, jak si situace vyžadovala. „Nenazval bych to přímo chybou, spíše podceněním závažnosti situace. Ve chvíli, kdy se ohlásí kontrola a nejsou k dispozici připravené všechny potřebné dokumenty, je to špatně,“ řekl Hořejší.

Jeho pohled na věc sdílí i majitel klubu Jan Plachý. Také podle něj se jednalo o nezvládnutou administrativu, nikoliv o podvod. „Je to bordel u nás v klubu. Nepředali jsme doklady tak, jak jsme měli. A místo toho, abychom všechno za dva dny doplnili, jsme se na to vyprdli,“ uvedl Plachý v rozhovoru pro deník Sport.

Král se prý peněz dočká Poté, co klub při licenčním řízení nepřiznal šest závazků, které odhalila až kontrola Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH), hrozí Mladé Boleslavi trest, který bude patrně finančního rázu. V krajním případě je však možné i vyloučení klubu ze soutěže. Uvedené závazky Středočeši již mezitím uhradili, s výjimkou brankáře Jana Chábery.

Hořejšího mrzí, jak zašla celá věc daleko a že ji doprovázely imediální přestřelky. „Vypadalo to, že říkáme, že pochybila kontrola, ale tak to samozřejmě nebylo. Mělo zaznít, že ta kontrola byla v pořádku, ale neměla k dispozici vše potřebné,“ prohlásil.

Do pořádku chce vedení klubu co možná nejdříve uvést také dluh vůči bývalé opoře Richardu Královi, kterému údajně dluží přibližně 400 tisíc korun.

Autor: