19. února 2017 8:08 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kardinála Vlka ohrozilo krvácení do břicha. Situace je velmi vážná, citoval lékaře

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 29Diskuse
Kardinál Vlk. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kardinál Vlk. | foto: MAFRA

PRAHA Situaci se podařilo zvrátit. Ve svém vzkazu to uvedl kardinál Miloslav Vlk, který během svého pobytu v nemocnici nadiktoval svým spolupracovníkům. Vlk, jehož zdravotní stav se v pátek prudce zhoršil, se podle svých slov cítí lépe, taktéž nepociťuje bolesti.

„V těchto dnech se moje zdravotní situace vlivem chemoterapie velice zhoršila. Začalo krvácení z dvanácterníku do prostoru břišního. Děkuji vám všem a každému osobně, všem věřícím Arcidiecéze pražské, za vlnu modliteb, přímluv i solidarity, která přivolává blízkost Boha v této situaci,” uvedl kardinál Vlk ve vzkazu na svých webových stránkách.

Ten také napsal, že je zvláštním způsobem vděčen svému spolubratru kardinálu Dukovi za jeho návštěvu a bratrské povzbuzení ve chvíli utrpení.

„Díky neobyčejné péči lékařů a lékařské vědě, díky všem vašim modlitbám se podařilo zvrátit situaci. V současné době je mi lépe, bolesti nepociťuji, přesto lékaři vidí moji situaci jako velmi vážnou a vyzývají k trpělivosti,” doplnil Vlk.

Čtyřiaosmdesátiletý Vlk trpí rakovinou plic s metastázemi do kostí. Během pátečního večera se jeho stav prudce zhoršil, v sobotních ranních hodinách se jej ale podařilo stabilizovat. Kardinál Vlk zlepšení svého stavu okomentoval v sobotu slovy: „Zázrak, který se udál rukama lékařů.”

Dny lidí dobré vůle na Velehradě.  Kardinál Miroslav Vlk
Kardinál Vlk, mše vánoční 24.12.2000

Zdravotní problémy se u kardinála začaly projevovat na jaře loňského roku. Na podzim absolvoval lázeňské léčení, jeho stav se ale nezlepšil. Na Vánoce musel být hospitalizován, následně podstoupil vyšetření, které potvrdilo tumor plic s metastázemi do kostí.

surŠarlota Šudrychová
  • 29Diskuse
Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce
Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní rozpočet financoval dětské skupiny a nově také mikrojesle. Do nich chodí hlavně děti, které nezískaly místo ve státní školce, ale jejich rodiče nastupují do práce dřív než po třech letech mateřské dovolené.

Najdete na Lidovky.cz