Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Bolt rozdával v Ostravě úsměvy a poslal si pro čínu

Česko

Je trojnásobným olympijským vítězem z Pekingu, trojnásobným světovým rekordmanem. Přesto jamajský sprinter Usain Bolt netrpí v Ostravě před zítřejším startem na Zlaté tretře manýry hvězd.

OSTRAVA Bolt sice bydlí v prezidentském apartmá, kde tráví většinu času, ale organizátoři jej nemusejí obskakovat. Včera dopoledne se vydal pouze se svým manažerem Rickym Simsem na nákupy a nechal si přinést menu z čínské restaurace. „Když si něco vybere, tak mu to samozřejmě přivezeme. Když bude mít nějaké speciální přání, tak mu ho pochopitelně splníme. Ale zatím nic nechtěl, ani doprovod do města,“ prozradil manažer Alfons Juck, který stojí za Boltovým příjezdem na Zlatou tretru.

Hvězdě Boltova formátu odpovídá i startovné 250 tisíc dolarů (asi 4,8 milionu korun), jež organizátoři zaplatili. Původně měl přiletět speciálem z Londýna, nakonec mu stačila normální linka z Toronta přes Prahu.

Jamajčan tráví čas hlavně s manažerem a dalšími členy své skupiny Glena Millse, který do Ostravy nepřicestoval. Bez potíží zvládá zájem zástupců médií. Do Ostravy hlavně kvůli němu přijel rekordní počet 142 píšících žurnalistů.

Pořadatelé Bolta navýsost potěšili, když mu v neděli umožnili řídit na letištní dráze v Mošnově silný sportovní vůz BMW. Třebaže měl Jamajčan na konci dubna vážnou autonehodu, neodmítl a rozjel auto na 240 kilometrů za hodinu. „Radoval se jako malé dítě. My jsme tam s manažerem stáli a modlili se, aby se mu nic nestalo,“ tvrdil Juck.

Z hotelu to má Bolt na stadion přes ulici. Na nedělní trénink proto odmítl i odvoz autem, byť jeho doprovod nesl masážní stůl. „Má to jako cvičení,“ glosoval sprinter s úsměvem úsilí svého maséra.

Poprvé se osobně setkal s ředitelem závodu Janem Železným. Neodmítl ani žádost malého fanouška s otcem, který ho požádal o společnou fotografii. Jamajčan s tím neměl problém a vzal ho kolem ramen. I tak Bolt rozdává v Ostravě radost.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!