Sobota 26. listopadu 2022, svátek má Artur
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bolt slíbil v Paříži hodně dobrý čas

Česko

PAŘÍŽ Start světového rekordmana Usaina Bolta v běhu na 100 metrů nejspíš zastíní boje adeptů o jackpot v atletické Zlaté lize, která dnes pokračuje čtvrtým závodem v Paříži. Jamajčan hodlá zvednout rukavici, kterou mu na minulém mítinku seriálu v Římě hodil výkonem 9,77 vteřiny Američan Tyson Gay. Na startu nebude žádný z českých atletů.

Šanci získat podíl z milionového pokladu mají ještě čtyři atleti a zdá se, že si naději udrží. Favoritem je vytrvalec z Etiopie Kenenisa Bekele, sprinterka z Jamajky Kerron Stewartová, americká čtyřstovkařka Sanya Richards i tyčkařka Jelena Isinbajevová z Ruska. Poté jsou na programu ještě závody v Curychu 28. srpna a v Bruselu 4. září.

Po příjezdu do Paříže spustil Jamajčan „boltmanii“, na tiskovou konferenci přišlo 150 žurnalistů. „Takový nával jsem od Pekingu neviděl,“ smál se Bolt. „Cítím energii od diváků, předvedu hodně dobrý čas,“ slíbil. „Zapracoval jsem na startu, který se mi v Ostravě nepovedl,“ připomněl trojnásobný olympijský vítěz Zlatou tretru, kde za mírně nepovolené podpory větru běžel za 9,77 vteřiny.

Nejrychlejší letošní stovky 9,77 - Tyson Gay 10. 7. Řím 9,86 - Usain Bolt 27. 6. Kingston 9,88 - A. Powell 10. 7. Řím 9,94 - M. Rodgers 7. 6. Eugene (Světový rekord: 9,69, Usain Bolt 16. 8. 2008 Peking)

Autor: