Čtvrtek 26. ledna 2023, svátek má Zora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bolt už je v Ostravě. Přiletěl s dobrou náladou

Česko

OSTRAVA Jamajská atletická hvězda Usain Bolt včera pozdě večer přiletěl do Ostravy, kde ve čtvrtek poběží na Zlaté tretře netradiční trať 300 metrů. Světový rekordman, trojnásobný olympijský vítěz a úřadující mistr světa se na severní Moravu přesunul přímo z mítinku Diamantové ligy v Šanghaji, kde bezpečně ovládl dvoustovku časem 19,76 sekundy.

Úmorná cesta napříč kontinenty jamajskému dlouhánovi nevzala dobrou náladu ani nic z pověstného šoumenství. Fotografům ještě na ranveji mošnovského letiště ochotně zapózoval do objektivů a při pohledu na shluk čekajících novinářů zahájil krátký brífink první otázkou. „Proč tak pozdě večer ještě nespíte?“ smál se.

Bolt se na mítink do Ostravy vrací po roce. Loni tu prolétl stovku za 9,77, ale jeho čas znehodnotila podpora větru těsně nad povolenou hranicí. Teď se představí na atypické trati 300 metrů, kterou dosud oficiálně ještě neběžel. „Třístovku ale běhávám jako součást tréninku na 400 metrů. Na tu vzdálenost jsem zvyklý, nebude to pro mě nic nového,“ uvedl Bolt.

S větší nejistotou vzhlíží k času. „Na tréninku mi naměřili 31 sekund. To byl ale jenom trénink, závod je něco jiného. Chtěl bych být rychlejší. Věřím v dobrý čas,“ povídal Bolt.

Světové maximum americké legendy Michaela Johnsona z roku 2000 má hodnotu 30,85 sekundy.

Třiadvacetiletý Jamajčan bude v Ostravě startovat třetí rok po sobě a celkově už počtvrté.

Autor: