Středa 8. prosince 2021, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bomby se na Švihově nenašly, festival pokračoval

Česko

  10:12
ŠVIHOV (KLATOVSKO) - Anonymní výhrůžky bombou, kvůli nimž musely být v sobotu z hradu Švihov evakuovány tisíce návštěvníků hudebního festivalu, se nakonec ukázaly jako plané. Policisté, kteří areál v noci dvakrát prohledávali, žádnou nálož nenašli. Produkce na hradě s přestávkami pokračovala.

hrad Švihov foto: ftp.czechtourism.com

Speciálně vycvičený pes na vyhledávání výbušnin prohledával areál dvakrát. Nejprve museli návštěvníci odejít zhruba mezi 19:00 až 21:00. Poté koncert pokračoval a od 23:30 do 00:30 ho znovu kontrolovali policisté se psem. "Přivolali jsme posily z jiných okresů," dodala mluvčí. Na místě bylo asi 20 policistů.

Podle zástupkyně pořadatelské organizace hudebního festivalu České Hrady Ivany Svítkové se obešla evakuace bez problémů. Konec koncertu se oproti plánu protáhl o půldruhé hodiny, počet vystupujících kapel byl omezen.

Lidé areál opouštěli dvakrát
Kvůli anonymnímu telefonátu na linku 158 muselo dvakrát areál opustit několik tisíc lidí. Anonym odpoledne nahlásil umístění tří náloží, které mají vybuchnout o půlnoci. "Dotyčný mluvil lámanou češtinou s podivným přízvukem," dodala mluvčí. Nejvíce lidí bylo v areálu odpoledne - asi 5000, při vyklízení jich bylo o několik stovek méně, nad oblastí se totiž přehnala bouřka a někteří odešli.

Velký hudební festival České hrady se konal na vodním hradu Švihov od pátečního odpoledne. Koncerty desítek skupin navštívily o minulých dvou víkendech lidé na středočeském hradu Točník a na Kunětické hoře v Pardubickém kraji. Poslední zastávka festivalu bude následující víkend na Bezdězu v Libereckém kraji.
Autoři: ,

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Mohlo by vás zajímat