Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bouřky budou silnější než meteorologové čekali. Zasáhnou Česko i v neděli

Česko

  13:06
Praha - Bouřky v jihozápadní polovině Česka v sobotu budou silnější, než meteorologové čekali. Spadne až 50 milimetrů srážek, tedy 50 litrů na metr čtvereční, vyplývá z sobotní výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Původně pracovníci ústavu v pátek předpovídali úhrny srážek 30 milimetrů. V sobotu také rozšířili výstrahu před silnými bouřkami na neděli.

Bouřka v Jihlavě foto: Petr Lemberk, MAFRA

Výstraha před bouřkami platí v sobotu i v neděli pro Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský a Jihomoravský kraj, Vysočinu a také většinu Ústeckého a Středočeského kraje. Velmi silné bouře s přívalovým deštěm a bouřkami hrozí hlavně v sobotu a v noci na neděli asi do 02:00 v Čechách. Na Moravě budou bouře slabší. „V jihozápadní polovině Čech mohou být bouřky i velmi silné s úhrny kolem 50 milimetrů,“ sdělili pracovníci ČHMÚ.

Bouřky, při nichž naprší až 30 milimetrů srážek a mohou padat kroupy, pak budou v Čechách i na Moravě přetrvávat až do nedělních 05:00. „Ve druhé polovině noci bude bouřková činnost částečně slábnout, avšak i v ranních a dopoledních hodinách očekáváme nadále místy déšť nebo přeháňky a ojediněle i bouřky. Během neděle v jihozápadní polovině Čech bouřková činnost opět zesílí s předpokládanými úhrny srážek kolem 30 milimetrů a ojedinělými kroupami. Večer bude bouřková činnost ustávat,“ uvedli meteorologové. V Karlovarském, Plzeňském a Jihočeském kraji a jihozápadních částech Ústeckého a Středočeského kraje se mohou bouřky objevovat až do 20:00.

Meteorologové varují, že přívalové deště mohou zatopit níže položená místa. Bouřky mohou působit škody na domech a problémy v dopravě. Hrozí také zásahy bleskem.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!