8. července 2015 7:12, aktualizováno  8:31 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Následky bouřky komplikovaly dopravu. Stanové městečko ve Varech vyplavila voda

Bouřky (ilustrační) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bouřky (ilustrační) | foto: ČTK

PRAHA Stromy popadané v bouřkách na silnice a koleje komplikovaly ve středu po ránu na řadě míst dopravu, u Zbečna ve středních Čechách vykolejil osobní vlak. Voda a vítr přinesly komplikace také hostům karlovarského festivalu. Stanové městečko v noci na středu zaplavila voda nebo odfoukl vítr.

Středočeská policejní mluvčí Michaela Nováková řekla, že vlak mezi obcemi Račice a Újezd nad Zbečnem najel do spadlého stromu. Nehoda se stala kolem půl páté ráno. Cestující ve vlaku nebyli.

Podle webových stránek Českých drah omezovaly či omezují následky bouřek železniční dopravu na mnoha dalších místech republiky - popadané stromy odstraňují mimo jiné mezi Novým Borem a Českou Lípou, Milevskem a Božejovicemi, Vráží u Písku a Čížovou, Františkovými Lázněmi a Vojtanovem, Kubovou Hutí a Volyní či Bludovem a Horní Lipovou.

Stromy ztěžují cestu i autům, podle údajů v jednotném systému dopravních informací spadly na silnici třeba u obce Spáňov na Domažlicku, u Metylovic na Frýdeckomístecku či u Višňové na Příbramsku.

KOMPLIKACE VE VARECH

  • Desítky stanů zaplavila v noci na středu voda nebo odfoukl vítr ve stanovém městečku filmového festivalu v Karlových Varech
  • Jejich obyvatelé museli strávit noc v buňkách správy koupaliště Rolava, v autech nebo pod pergolami. Ráno pak promočení návštěvníci ždímali a sušili mokré věci.
  • Podle Jakuba Žikeše ze správy areálu přišla bouře v noci ve dvou vlnách. První dorazila před půlnocí. "Byli jsme bez proudu, odletěly nebo byly vyplaveny stany. Zachránili nás hasiči, kteří v první fázi osvítili areál svým světly. Pak se začali sjíždět lidi z festivalu a tak asi 60 nebo 70 zůstalo bez přístřeší," popsal situaci Žikeš.
  • Druhá vlna bouře přišla o pár hodin později a až po 3:00 se počasí uklidnilo. "Ale lidi si z toho dělali nakonec spíš srandu. Měli jsme v záloze ještě tělocvičnu ve škole na Čankovské, ale nakonec jsme ji nevyužili. Zas tak dramatické to nebylo," dodal ráno Žikeš.
  • Část obyvatel městečka se začala balit k odjezdu, většina z těch, kteří měli naplánovaný pobyt v dalších dnech, ale zůstává.

ČTK, Lidovky.cz

PŘEDVÝBĚR.CZ s. r. o.
Operátor harvestoru

PŘEDVÝBĚR.CZ s. r. o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 75 000 - 150 000 Kč