Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Boxer Kličko napodobil Lewise

Česko

NEW YORK Ukrajinský boxer Vladimir Kličko vyhrál první ze sjednocovacích duelů o titul profesionálního mistra světa těžké váhy. Rusa Sultana Ibragimova porazil v sobotu v New Yorku jednoznačně na body a k titulům federací IBF a IBO přidal i mistrovský pás organizace WBO, který dosud držel jeho soupeř. Jejich zápas v Madison Square Garden byl prvním krokem ke kýženému sjednocení mistrovských titulů, které má vyřešit nepřehlednou situaci v těžké váze.

Posledním „nezpochybnitelným“ mistrem světa v ní byl naposledy v roce 1999 Brit Lennox Lewis.

Po newyorském souboji, který v hledišti sledovalo přes 14 tisíc diváků, zbývá sjednotit z původních pěti ještě dva mistrovské pásy. Jejich majiteli jsou Uzbek Ruslan Čagajev (WBA) a Rus Oleg Maskajev (WBC).

Téměř dvoumetrový Kličko splnil roli velkého favorita utkání a o 15 centimetrů menšímu Dagestánci Ibragimovovi připravil v profesionálním ringu první porážku ze 24 zápasů. Sám si připsal padesáté vítězství.

Kličko od začátku využíval výhodu delších paží, soupeře si držel daleko od těla a trpělivě vyčkával na šanci k útoku. První polovina dvanáctikolového zápasu příliš vzruchu nenabídla; divákům se taktický boj moc nelíbil, Kličko je jen občas uspokojil náznakem kombinace. Od sedmého kola však jednatřicetiletý Ukrajinec vycítil, že soupeři ubývají síly, a sám přidal tempo. Svou převahu demonstroval zejména v devátém dějství, kdy sérií přesných úderů poslal Ibragimova do provazů a sám potom ve zbývajícím čase bez potíží odvrátil jeho snahu o rozhodující ránu. Po utkání na rozdíl od poraženého Rusa vypadal, jako by ho duel o mistrovský titul ani příliš nevyčerpal.

„Věděli jsme, že Ibragimov je nebezpečný soupeř, ale Vladimir mu nedal šanci,“ prohlásil po utkání vítězův bratr a sekundant Vitalij Kličko, sám bývalý mistr světa těžké váhy. „Jsem rád, že mám zpátky pás WBO. Byl to první titul, který jsem mezi profesionály získal,“ prohlásil Vladimir Kličko.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat