Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Brankář Hašek teď musí dělat řadu věcí jinak

Česko

DETROIT Hokejový brankář Dominik Hašek včera oslavil 43. narozeniny, v týmu Detroitu Red Wings však není nejstarším hráčem -obránci Chrisu Cheliosovi bylo před pěti dny už 46 let. Oba nejstarší členové kádru Red Wings jsou proslulí enormní snahou o udržení kondice, která jim umožňuje konkurovat i o dost mladším soupeřům. Hašek si pečlivě hlídá váhu a i díky tomu může stále chytat.

„Dříve jsem přišel tak dvacet minut až půlhodinku před tréninkem, převlékl se a šel na led. Nyní přicházím hodinu až 75 minut před začátkem, abych se připravil a rozcvičil,“ popisoval Hašek výraznou změnu svého přístupu. „Něco takového jsem nedělal, dokud mi nebylo čtyřicet.“

Koneckonců dříve dělal Hašek více věcí jinak. „Jedl jsem kuřecí křídla, pizzu a cheesburgery, dokud jsem mohl. Nyní jsem opatrný na to, co jím a nechodím do McDonald's. Neznamená to, že bych si už od té doby nedal pizzu nebo jedno, dvě nebo i tři piva k obědu, ale jsem vždy obezřetný,“ prohlásil Hašek. V současnosti už přemýšlí nad tím, co a jak jíst, a hlavně nejí pozdě večer.

„Vidím Dominika jíst pizzu při každém zápase, ale on prostě vůbec nepřibere na váze, ani kdyby se o to snažil, jak by chtěl,“ rýpl si do Haška Chelios.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!