16. listopadu 2017 9:54, aktualizováno  10:12 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Pachatel, který pořezal Kvitovou, se nenašel. Kriminalisté případ odložili

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 14Diskuse
Petra Kvitová při setkání s novináři po propuštění z nemocnice poté, co ji byli... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petra Kvitová při setkání s novináři po propuštění z nemocnice poté, co ji byli... | foto: MAFRA

OLOMOUC Případ přepadení tenistky Petry Kvitové v jejím prostějovském bytě, k němuž došlo koncem loňského roku, byl odložen. Policistům se nepodařilo získat informace, které by je zavedly k pachateli. Pokud by se tak ale v budoucnu stalo, jsou připraveni ve vyšetřování pokračovat. Dvojnásobná wimbledonská vítězka byla při incidentu vážné pořezána na ruce, po operaci se vrátila na turnaje až v květnu.

Kvitovou přepadl neznámý muž předloni před Vánoci v jejím bytě. Při potyčce ji pořezal na levé ruce, v níž hráčka drží raketu. Ještě týž den večer tenistka absolvovala téměř čtyřhodinovou operaci v Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou. Rekonvalescence trvala několik měsíců a Kvitová se vrátila na turnaje v květnu.

Specializovaný tým kriminalistů případ vyšetřoval jedenáct měsíců. Za tu dobu se však policistům nepodařilo nashromáždit informace, které by je zavedly k pachateli blíže. „Věc tak byla 8. listopadu odložena,“ informoval na tiskovém brífinku Jan Lisický, vedoucí odboru kriminality Olomouckého kraje.

Petra Kvitová při setkání s novináři po propuštění z nemocnice poté, co ji byli...
Petra Kvitová při setkání s novináři po propuštění z nemocnice poté, co ji byli...

Vyloučil zároveň, že by se policie napadením přestala dále zabývat. Pokud by získali nové informace, které by je nasměrovaly k útočníkovi, jsou připraveni ve vyšetřování nadále pokračovat. To je ale formulace, která platí a policisté ji zdůrazňují, u všech odložených případů.

Identikit muže, kterého policie hledá v souvislosti s pořezáním tenistky Petry...

Identikit muže, kterého policie hledá v souvislosti s pořezáním tenistky Petry Kvitové.

Podle Lisického slov policii po téměř ročním šetření zůstaly dvě vyšetřovací verze, o jaké se ale jedná, nesdělil. Jednoznačně ovšem vyloučil pochybnosti, že by tenistka útok zinscenovala.

„Bylo jednoznačně prokázáno, že zranění, která poškozená utrpěla, si v žádném případě nemohla způsobit sama. Událost se stala tak, jak ji sama popsala,“ uvedl. Přiklonil se přitom k verzi, že Petra Kvitová se pravděpodobně vyskytovala ve špatnou chvíli na nesprávném místě a pachatel nejspíš zpočátku neměl tušení, že útočí zrovna na ni.Policisté se několikrát obrátili s prosbou o pomoc na veřejnost. V srpnu kriminalisté řekli, že od veřejnosti dostali více než 300 podnětů a mají několik vyšetřovacích verzí. Kvitová při výslechu agresora podrobně popsala a policisté několik dní po incidentu zveřejnili jeho předběžnou podobu - šlo o muže ve věku do 35 let, vysokého asi 180 centimetrů, se světlou pletí, hnědýma očima a krátkými hnědými vlasy. Pachateli hrozí pět až 12 let vězení.

Vypsána byla také odměna za informace vedoucí k jeho dopadení, která se vyšplhala na půl milionu korun. K původním 100 tisícům korun, které začátkem ledna nabídl prostějovský klub, přidal muž, jenž nechtěl zveřejnit svou totožnost, ještě 400 tisíc korun.

rsaRobert Sattler, ČTK
  • 14Diskuse

Najdete na Lidovky.cz