Neděle 28. května 2023, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Brno odmítlo zaplatit policii za zásah

Česko

BRNO Vedení 1. FC Brno odmítá zaplatit policii 80 000 korun za její únorový zásah na fotbalovém stadionu proti rozvášněným fanouškům Baníku Ostrava.

Utkání Brna s Ostravou je vůbec prvním v historii, kdy policie vystavila fotbalovému klubu fakturu za to, že musela zjednat pořádek na jeho stadionu.

Sportovní ředitel brněnského klubu Radek Bělák uvedl, že klub poslal policii spis ke kauze zpět. „Policejní spis jsme předali našim právníkům k posouzení. Po prostudování všech skutečností došli k závěru, že 1. FC Brno při zákroku proti fanouškům Baníku Ostrava v ničem nepochybil. Proto jsme spis policii vrátili,“ uvedl Bělák.

Náměstek jihomoravského policejního ředitele Jaroslav Vaněk řekl, že dosud písemnou reakci klubu neobdržel. Policie si prý počká na písemné vyjádření klubu a teprve pak se k němu podrobněji vyjádří. „Proplacení účtu ale žádat budeme,“ řekl Vaněk. Zatím nechtěl komentovat, zda může dojít až na soudní spor mezi policií a klubem.

Fotbalový svaz podporuje klub a míní, že na svůj názor má právo. „Nejen kvůli tomu, že šlo o první utkání v novém režimu, na kterém se všechny strany učily postup. Ale i proto, že až na pár drobností nic velkého klub neopomněl a už před zápasem kvůli přítomnosti problémových fanoušků z různých okolních zemí bylo jasné, že se zásah dá očekávat,“ uvedl svazový předseda Pavel Mokrý.

Navíc konstatoval, že pokuta postrádá smysl i v tom směru, že brněnský stadion není v majetku klubu, ale města.

Autor: