Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Brücknerovo Rakousko zaváhalo v Litvě

Česko

SERRAVALLE Překvapivě dobré výkony i výsledky rakouského týmu pod vedením Karla Brücknera uťali Litevci. Rakušany nepustili k soustavnějšímu tlaku, a naopak sami dokázali dvakrát skórovat.

Brückner v Litvě rozestavením rozhodně nepřekvapil. Opět vsadil na osamocený hrot, na něm ale scházela jedna z hlavním postav úvodní výhry proti Francii: urostlý Marc Janko totiž nedokázal vyléčit zhmožděný sval. Český kouč si proto do svého systému našel náhradu v 202 centimetrů vysokém Stefanu Maierhoferovi z Rapidu.

Favorizovaní Rakušané byli směrem dopředu nevýrazní a nový hrot Maierhofer dvojnásob, zato domácí jim několikrát nepříjemně zatopili.

Brückner velmi důrazně usměrňoval své svěřence, ale k lepšímu výkonu je nepřivedl ani o přestávce a osm minut po ní se mohl jen dívat, jak Danilevičiusův tečovaný přímý kop poslal Litvu do vedení. Netrvalo dlouho a litevský útočník Livorna se trefil i podruhé a navíc mnohem efektněji. Po rychlé kombinaci na pravé straně přilétl na malé vápno Rakušanů přesný centr, který Danilevičius patičkou usměrnil do sítě.

V „české“ skupině Polsko podle předpokladů vyhrálo v San Marinu. Outsiderovi však Poláci nastříleli jen dvě branky v podání Ebiho Smolarka a Roberta Lewandowského. Na svém kontě tak mají čtyři body a skupinu vedou.

Výsledky - skupina 1: Švédsko - Maďarsko 2:1, Albánie - Malta 3:0. Skupina 2: Moldavsko - Izrael 1:2, Lotyšsko - Řecko 0:2, Švýcarsko - Lucembursko 1:2. Skupina 3: Serravalle: San Marino - Polsko 0:2, Slovinsko - Slovensko 2:1. Skupina 4: Rusko - Wales 2:1, Ázerbájdžán - Lichtenštejnsko 0:0, Finsko -Německo 3:3. Skupina 5: Turecko - Belgie 1:1, Bosna a Hercegovina - Estonsko 7:0. Skupina 6: Kazachstán - Ukrajina 1:3, Andorra -Bělorusko 1:3, Chorvatsko - Anglie 1:4. Skupina 7: Faerské ostrovy - Rumunsko 0:1, Litva - Rakousko 2:0, Francie - Srbsko 2:1. Skupina 8: Černá Hora - Irsko 0:0, Itálie - Gruzie 2:0. Skupina 9: Island - Skotsko 1:2, Makedonie - Nizozemsko 1:2.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...