12. března 2013 21:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Brutální útok v nákupním centru. Útočník svou oběť neznal

Agresor zbil v nákupním centru sedícího muže. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Agresor zbil v nákupním centru sedícího muže. | foto: iDNES.tv

JESENÍK Agresor, který 5. března napadl mimořádně brutálním způsobem muže v nákupním centru, svou oběť neznal a nikdy se neviděli. K ataku podle mluvčí jesenické policie Terezy Neubauerové došlo, protože byl útočník pod vlivem alkoholu.

Pouze náhoda rozhodla o tom, že se klidně sedící muž v nákupním centru stal cílem nebývale krutého fyzického útoku. Útočník byl podle policejní mluvčí opilý a muže si vybral náhodně. Kolik měl agresor v krvi alkoholu ale Neubauerová nedokázala specifikovat.

Díky strážníkovi městské policie, jenž napadení viděl prostřednictvím kamerového systému, sice na místo přijela hlídka, ale agresora dopadla až druhý den v místě jeho bydliště. "Okres Jeseník je velmi malý, policisté mají velmi dobrou místní znalost. Na videu jej poznali," řekla Neubauerová. Způsob, jak policie ověřila, že byl útočník v době útoku opilý, konkretizovat nechtěla. "Policie má svoje postupy, které nemohu zveřejňovat, řekla Neubauerová.

Policejní mluvčí ale potvrdila, že agresor nebyl cizinec a s obětí se vzájemně neznal. Šlo tedy o zkratové jednání. "Trestní řízení stále probíhá a muž je stíhán vazebně," doplnila Neubauerová.

Celá událost v nákupním centru proběhla velmi rychle. Kolem procházející agresor se z ničeho nic vrhl na sedícího muže a začal do něj kopat. Napadenému, který se navíc nebránil, nikdo z přihlížejících nepomohl. Útočník tak ve svém počínání pokračoval skoro dvě minuty, poté na chvíli poodešel, ale vrátil se a začal muže opět bít.

Čtyřiatřicetiletý muž při napadení utrpěl rozsáhlé pohmožděniny celého těla, se kterými musel vyhledat lékařské ošetření. O rok staršímu útočníkovi za tento čin hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od 3 do 10 let.

vsvVěra Svobodová

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!