1. února 2018 10:45 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Svou známou bodnul 26krát. Za brutální vraždu jde mladík jde do vězení na 20 let

Ilustrační foto: Vězení. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto: Vězení. | foto: Shutterstock

OSTRAVA Za brutální vraždu mladé ženy v Polance nad Odrou na Ostravsku má jít její známý a kamarád z dětství Patrik Konečný do vězení na 20 let. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě. Motivem vraždy byly podle rozsudku peníze. Z domu oběti se ztratily cennosti a hotovost v celkové hodnotě více než 110 000 korun. Obžalovaný se nepřiznal.

Obviněný tvrdil, že svou známou našel mrtvou, zpanikařil a utekl. Rozsudek není pravomocný, dvaadvacetiletý Konečný se na místě odvolal.

Obžalovaný se svou pětadvacetiletou obětí trávil před vraždou několik dnů, pomáhal jí na zahradě. Podle státního zástupce ji loni koncem března napadl bodnořezným a tupým předmětem. Zasadil ženě nejméně 26 ran. Všechny směřovaly na obličej, hlavu a krk. Kvůli brutalitě útoku hrozil muži až výjimečný trest či doživotí.

Podle soudkyně proti Konečnému neexistuje jediný přímý důkaz. Uvedla ale, že soud je jednoznačně přesvědčen, že ženu zabil. Poukázala na řetězec na sebe navazujících nepřímých důkazů. Soudkyně také uvedla, že útok z 29. března 2017 byl likvidační a jeho jediným cílem bylo oběť zabít. Konečný při tom pravděpodobně použil kuchyňskou pánev, kovovou část kladiva i kuchyňský nůž. Napadené způsobil devastující poranění hlavy a obličeje, kterým během deseti minu podlehla.

ČTK