Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bude to strašidelné

Česko

Herec Jiří Dvořák ztvárnil v sérii Ďáblova lest komisaře Sumara.

* LN Jak byste tuto minisérii charakterizoval?

Jako trochu sci-fithriller s realistickými prvky. Je to dáno už autorem Arnoštem Vašíčkem, který napsal podobný seriál - Strážce duší s Lukášem Vaculíkem a Zuzanou Norisovou, i ten se pohyboval na pomezí detektivky a thrilleru a řešily se v něm záhady. Ďáblova lest je také duchařina s nečekanou zápletkou a vyústěním.

* LN Je vaše postava vzorný policista, nebo svérázný výtržník?

Spíš to druhé, v životě zažil jeden zásadní průšvih a ten pořád nějak řeší. Je to typ spíš nepříjemného policajta s drsnějšími metodami, kterého ostatní štvou.

* LN Bude i milostná zápletka?

Na konci třetího dílu je cosi naznačeno, takže by se to v případné pokračování mohlo i rozvinout. Arnošt Vašíček už se dal slyšet, že by rád napsal i další díly.

* LN Kde se natáčely exteriéry?

Po celé republice. Já jsem točil hlavně v Podlažicích, u Pardubic a u Znojma, policejní služebny byly v Praze. Natáčelo se i v dalších lokacích, například v broumovském klášteře.

* LN Budou se diváci aspoň trochu bát?

Řekl bych že ano. Viděl jsem vcelku jen druhý díl, ale atmosféra byla chvílemi hodně napínavá a strašidelná. Také maskéři odvedli výbornou práci, takže třeba mrtvoly vypadají opravdu děsivě.

* LN Na podobné miniseriály se dost zaměřuje francouzská televize. Viděli jsme třeba Avignonské proroctví... Lze k nim seriál přirovnat?

Bohužel nemám čas je sledovat, takže nevím. Spíš bych s velkou rezervou uvedl Šifru mistra Leonarda. I když samozřejmě Američané mají podstatně velkorysejší možnosti.

Autor:

Vyhrajte profesionální kosmetický přístroj od značky GESKE!
Vyhrajte profesionální kosmetický přístroj od značky GESKE!

S přístrojem Facial Hydration Refresher 4v1 nebude mít matná a unavená pleť žádnou šanci. O tento zázrak dnes soutěžíme. Jak se můžete zapojit?