Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Budějovice dělají čistku. Končí 11 hráčů

Česko

ČESKÉ BUDĚJOVICE Dvě nevydařené sezony po sobě přiměly extraligový hokejový klub z Českých Budějovic provést radikální změny v kádru.

V příští sezoně nebude dres jihočeského celku oblékat jedenáct hráčů, kteří nastupovali v tomto ročníku. Klub o tom informuje na svých oficiálních internetových stránkách.

Představenstvo klubu se společně s trenéry a manažery rozhodlo, že smlouvy nebudou prodlouženy bekům Lukáši Poživilovi, Josefu Melicharovi, útočníkům Tomáši Vakovi, Ondřeji Veselému či Michalu Hudcovi. Do pražské Slavie se z hostování vrátí forvard Tomáš Micka.

Změny v kádru se ale dotknou i hráčů s platnými smlouvami. Klub již nepočítá se službami obránce Jana Snopka a útočníků Petra Sailera, Jindřicha Kotrly, Tibora Melichárka a Ivana Humla, jenž je momentálně na hostování v brněnské Kometě.

Klub naopak prodloužil smlouvu s brankářem Romanem Turkem, obráncem Františkem Ptáčkem a útočníky Milanem Gulašem a Lukášem Květoněm. Další posily Jihočeši oznámí až 1. května, do konce dubna jsou totiž hokejisté smluvně vázáni jinde.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!