Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Budu pravá ruka kouče Bílka

Česko

PRAHA Seděl v koženém křesle a nezvykle otevřeně popisoval příčiny krize, která v posledních týdnech dolehla na Liberec.

Vtom se fotbalista Jan Blažek zarazil. Kolem právě procházel kouč Michal Bílek a nový manažer reprezentace Vladimír Šmicer. „Opatrně, Blážo, opatrně,“ naoko káral hráče Šmicer.

Bývalý záložník Slavie si odbyl premiéru v nové roli. V šedivé kravatě a s tužkou v ruce, aby si mohl dělat poznámky.

Usmíval se, a přece se učil být vážný. V nové práci to bude potřebovat. „Věřím, že to zvládnu, řadu hráčů dobře znám. Moc se na to těším,“ hlásil Šmicer.

Na tiskové konferenci seděl po boku trenéra Michala Bílka a mluvil stejně, jak byl dosud zvyklý. Žádné strojené fráze od funkcionáře v obleku.

Vlastně jen s jednou výjimkou. To když s cukajícími koutky komentoval ostré výroky svého tchána Ladislava Vízka. „Láďa je spíš fotbalista, takže do téhle funkce mi moc rad dát nemohl,“ vykládal.

Poučit se chce u Olivera Bierhoffa, který dělá manažera německé reprezentaci, ale neubránil se ani srovnání s kontroverzním Vlastimilem Košťálem.

„Moje role bude trochu jiná. Byl manažerem týmu, ale řídil i svaz. Jel na vlastní pěst, to já chci pracovat kolektivně. Na druhou stranu to byl velký profesionál,“ ocenil předchůdce Šmicer.

„Budu hodně nápomocen trenérovi Bílkovi. Budu taková jeho pravá ruka. Každé jeho přání je mi rozkazem,“ popisoval pak své nové úkoly.

Jeho příchod k národnímu týmu přitom způsobil poprask.

Když anglická média přinesla zprávu, že se stal manažerem českého týmu, jeho kamarádi mu hned nevěřícně psali: „To jsi skončil s fotbalem a hned jdeš trénovat reprezentaci?“

V zemi, kde je kouč manažerem, došlo k úsměvnému nedorozumění. „Musel jsem vysvětlovat, že funkce manažera u nás obnáší něco jiného,“ smál se.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler
Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler

Redakce se pustila do testování oblečení od značky Crawler, která vše šije ručně a z merino vlny. Zajímají vás názory našich maminek?