12. května 2009 15:10 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Budu se rvát, prohlásil Topolánek

Mirek Topolánek na akci s názvem Koncert pro Mirka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mirek Topolánek na akci s názvem Koncert pro Mirka | foto: ČTK

PRAHA "Budu se rvát. Nechci vás zklamat. Jdu do toho naplno a jdu do toho s vámi!" prohlásil Mirek Topolánek na Václavském náměstí, kam ho na akci nazvanou Koncert pro Mirka přišly podpořit stovky jeho příznivců.

Koncert pro Mirka začal na pražském Můstku v pět hodin odpoledne a Topolánka na něm podpořila řada umělců a známých osobností. Akcí provázel Martin Dejdar, po dvou hodinách ho vystřídala Gábina Partyšová.

Celé akci předcházela autogramiáda knihy "Mirek Topolánek Sto dní v čele Evropy", kterou napsal Topolánkův  mluvčí Jiří František Potužník a fotografiemi ji doplnil Herbert Slavík. Během koncertu pak knihu pokřtil bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg.

Umělci a známé osobnosti se ale sešli také proto, aby vyjádřili nesouhlas s politikou šéfa ČSSD Jiřího Paroubka. Mezi nimi byl i Aleš Brichta. "Přišel jsem podpořit pravici," řekl. K samotnému Topolánkovi má prý řadu výhrad.

Richard Tesařík ze skupiny Jojo band měl naproti tomu o důvodu svého účinkování na Koncertu pro Mirka jasno. "Protože ODS," prohlásil.Podporu přišel Topolánkovi vyjádřit i bývalý ministr financí Mirek Kalousek. "Byl to nejlepší premiér, jakého jsem si kdy pamatoval," prohlásil. Objevili se i Alexandr Vondra, Ivan Langer nebo David Vodrážka.

Vedle stálic české populární hudby, mezi které paří bezpochyby Eva Pilarová, se přišli na koncert zviditelnit i účastníci známých pěveckých soutěží. Topolánkovi zazpívala Barbora Zemanová, Jiří Zonyga nebo Vlastimil Horváth.

Atmosféra by ale nebyla úplná bez stovek přihlížejících. Podpořit šéfa ODS přišli mladí i staří. Mnozí také drželi transparenty s nápisy "Rvi se Mirku", "Mirku jsi jednička", "Nebuď srab, nedej se" a podobně.


Topolánkovi zahráli také Pavel Šporcl, Argema, Ladislav Kerndl a řada dalších. Téměř náhodou se na koncertu podle svých slov ocitla i slovenská skupina No Name.


Podle organizátora Petra Šišky umělci vystoupili bez nároku na honorář. "Jsou tady zadarmo," řekl. "Máme pro ně připravené jen občerstvení."  Náklady koncertu se podle Šišky pohybují v desítkách tisíc korun. "Platíme cestáře, brigádníky a podobně. Technické zázemí je majetkem Petarda Production," řekl.ODS neměla s organizací akce podle Topolánka nic společného a dozvěděl se o ní více méně náhodou. Podpora ho však nesmírně potěšila. Koncert pro Mirka odstartoval sérii vystoupení, které budou součástí předvolební kampaně strany.

Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?
Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?

Ahoj, prosím poraďte mi, jak se s tím srovnat.