Diskuse
Bulharský premiér hrozí ČEZu zestátněním
VÍDEŇ Bulharský premiér Bojko Borisov pohrozil opětovným zestátněním bulharských energetických podniků, které nyní ovládají český koncern ČEZ, rakouská společnost EVN a německá E. ON. Informoval o tom včera rakouský ekonomický deník Wirtschafts Blatt. Důvodem je požadavek na vyplacení dividend. Bulharský energetický sektor byl před šesti lety ze dvou třetin prodán, stát si ponechal třetinu. Borisov tento týden údajně prohlásil, že „nikdy nepochopil, proč Bulharsko jako první privatizovalo své dodavatele elektřiny“. Tuto údajnou chybu však lze napravit, naznačil. Borisov zahraniční energetické společnosti údajně označil za „zbojníky“. Náměstkyně bulharského ministra energetiky Maya Hristova sice premiérovu pohrůžku odmítla, ale potvrdila, že bulharskému státu náleží z dividend za posledních pět let zhruba 250 až 300 milionů leva (asi 3,2 až 3,8 miliardy korun).
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Akční letáky
Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


















