Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Bušina Rathovi 'donášel' o středočeských nemocnicích

Česko

  8:56
PRAHA - Středočeský hejtman David Rath si zvolil kontroverzního Filipa Bušinu za svého spolupracovníka, protože mu Bušina ještě před krajskými volbami dodával důležité informace o středočeských nemocnicích.

Rath v rozhovoru pro Hospodářské noviny (HN) uvedl, že mu tak Bušina pomohl při převzetí kraje.

Bušinu spolu s dalšími lidmi policie podezřívá z rozsáhlých daňových úniků.

"On měl pro mě celou řadu klíčových údajů o tom, co se v nemocnicích připravuje, jak se to připravuje, v jaké je to fázi a jak kraj na to pod vedením Bendla shání finance. Tyto informace byly klíčové pro možné převzetí kraje," řekl Rath.

Nový středočeský hejtman hned po svém nástupu do funkce udělal v krajském zdravotnictví personální čistku - odvolal ředitele pěti nemocnic a jejich novým šéfům doporučil Bušinu jako investičního náměstka, píší HN.

Bušina na funkci investičního náměstka rezignoval poté, co ČSSD začala Ratha kritizovat za jeho kontakty s ním. Následně mu bylo přerušeno i členství v sociální demokracii.

Bývalý Rathův spolupracovník je spolu s dalšími lidmi podezřelý z daňových úniků za nejméně 300 milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

Autor:

Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...