Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

„Byl jsem zatažen do hry“

Česko

V kuřimské kauze vypovídal herec Viktor Skála, jehož dcera poskytla DNA „Aničce“

BRNO Dvanáctiletá Marie Skálová se loni na jedno odpoledne proměnila v „Aničku“. Sestry Klára a Kateřina Mauerovy jí odbarvily a ostříhaly vlasy, nasadily kontaktní čočky a před policisty vydávaly za třináctiletého nalezence.

Odběr vzorku a výsledky testů DNA tak nevzbudily žádné podezření a sestry mohly dál pokračovat v plánu na získání nové identity pro dospělou Barboru Škrlovou.

Včera u soudu, který takzvanou kuřimskou kauzu týraných dětí rozplétá, vypovídal otec „proměněného“ dítěte - brněnský herec Viktor Skála. O využití genetického materiálu své dcery prý neměl ponětí.

„Dozvěděl jsem se to od Kateřiny. Velmi se mi omlouvala, plakala. Nebyla mi schopná vysvětlit důvod,“ tvrdil Skála u soudu. Připustil svoje členství v oddílu Mravenci i to, že se nadále řídí učením grálu. „Nevěděl jsem, že nějaká Kuřim existuje. Připadá mi to celé jako neuvěřitelná hra, do které jsem byl nevědomky zatažen. Kateřina zneužila mou důvěru,“ uvedl svědek.

Kromě třetí sestry z rodiny Mauerových - Gabriely - soud včera vyslechl i dědečka týraných sourozenců, opatrovnice z Klokánku a pravou ruku a někdejšího obchodního partnera Josefa Škrly Pavla Procházku.

Ten se snažil znevěrohodnit dřívější výpověď právního zástupce Škrlových Josefa Kolínského, který se s rodinou rozešel a označil ji za „bandu fanatiků“. Mimo jiné proto, že Škrlův syn Jan na policii mluvil o zapojení tajných služeb do případu.

„Doktor Kolínský měl strach o sebe, že by se do případu vložila jiná složka policie než ta, na kterou má pouta. A že by mohlo vyjít najevo něco z jeho minulosti,“ prohlásil včera Procházka.

Autor:

Vánoční kolotoč 2022 se dotočil: Jaké dárečky vám udělaly radost?
Vánoční kolotoč 2022 se dotočil: Jaké dárečky vám udělaly radost?

Už po čtrnácté jsme na konci roku roztočili oblíbený Vánoční kolotoč. Opět to bylo velkolepé. Pojďme se za Vánočním kolotočem 2022 ohlédnout a...

Mohlo by vás zajímat