Byl to hnus, řekl odvolaný kouč Fryčer

Vítkovický trenér Miroslav Fryčer byl odvolán krátce po porážce s Kladnem. Klub po vzájemné dohodě rozvázal kontrakt i s asistentem Janem Danečkem s tím, že provizorně mužstvo povede Mojmír Trličík.

Vítkovice-Kladno 3:4

OSTRAVA Po pokutách hráčům vedení ostravského klubu sáhlo už k radikálnějšímu řešení. Bídný výkon odnesl kouč Fryčer s asistentem Danečkem, kterého si hlavní trenér přivedl před sezonou z Třince.

„Situace se v posledních kolech začala vyvíjet v náš neprospěch, ale věřili jsme, že proti Kladnu vyhrajeme. S porážkou ale nikdo nepočítal, museli jsme nějak zareagovat a něco udělat,“ řekl manažer František Černík.

Vedení klubu se odhodlalo k sesazení trenérů i přesto, že zatím nemá jejich nástupce. Vladimír Vůjtek, o němž se v zákulisí dlouho spekulovalo, podepsal smlouvu v Dynamu Moskva. Ode dneška proto povede celek někdejší vítkovický asistent Mojmír Trličík, který pracoval u vítkovické mládeže.

„Nějaké kandidáty máme, v nejbližších hodinách a dnech budeme hledat řešení.“ tvrdil Černík.

Fryčer pobyl na vítkovické střídačce třináct měsíců bez výraznějších úspěchů. Při včerejší prohře s Kladnem se na hráče několikrát sesypal silný pískot ze spoře obsazených tribun. „Byl to hnus,“ ulevil si odvolaný Fryčer po utkání kriticky k výkonu svých svěřenců.

Vítkovicím se nedaří, z posledních osmi zápasů vybojovali pouze pět bodů. Tým už se znovu potácí na hranici účasti v play off. „Situace vyžadovala nějaká jednání. S kádrem jsme nic dělat nemohli, hráči na trhu nejsou,“ řekl Černík.

Branky a nahrávky: 4. Jurečka (Ujčík), 22. P. Hubáček (R. Hruška), 40. Ujčík (Krenželok) - 9. Horna (Pavlas), 26. Ševc (Kalla), 28. Tomajko (Diviš), 47. Bělohlav (Patera). Rozhodčí: Hodek - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 13:13, navíc Burger a P. Hubáček - Ševc všichni 10 min. Využití: 2:3. Diváci: 2861. Třetiny: 1:1, 2:2, 0:1.

14. HC Slovan Ústečtí Lvi 31 3 6 5 17 61:115 26

Pozn.: Za názvem klubu je počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry v prodloužení, prohry, skóre a získané body.

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...