Sobota 11. července 2020svátek má Olga 15 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Byl to psychopat, řekly děti o svém otci, který jim v Rychnově zastřelil maminku

Střelba v restauraci U Zvonu v Rychnově nad Kněžnou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Střelba v restauraci U Zvonu v Rychnově nad Kněžnou. | foto: Facebook Žijeme Rychnovem

Rychnov nad Kněžnou Vražda ženy v restauraci U Zvonu v Rychnově nad Kněžnou místními obyvateli otřásla. Miloslav D. ve čtvrtek chladnokrevně střelil svou manželku do hlavy a pak přišel za obsluhou se slovy: „Zabil jsem svou ženu, zavolejte policii.“ Mnozí z lidí, kteří vraha znali, uvedli, že muselo jít o zkrat. Nyní však přišly s vyjádřením i děti, jimž Miloslav D. zavraždil maminku.

„Byl to neskutečný manipulátor a na veřejnosti se šíleným způsobem přetvařoval, aby nabyl dojmu, že svou rodinu miluje. Ve skutečnosti se ale jedná o podlého psychopata. Připravil nás o toho nejdůležitějšího člověka na celém světě a my nemáme ponětí, co si teď bez maminky počneme,“ zoufá podle serveru iDnes.cz Dominika, nejstarší ze tří sourozenců.

Ona i její dva mladší sourozenci, Nikol a Patrik, tak poskytli lidem nový vhled do tragické čtvrteční události. Devětačtyřicetiletý Miloslav D. si se svou ženou domluvil schůzku v čtvrtek večer v restauraci U Zvonu. Podle dostupných informací, které potvrzuje i vyjádření dětí, to mezi manželským párem v poslední době nefungovalo. 

Manželka mu u stolu oznámila, že podala žádost o rozvod a nehodlá ji stáhnout. Muž tak vytáhl svou legálně drženou zbraň a chladnokrevně ženu střelil do hlavy.  Žena na následky zranění zemřela po převozu do nemocnice. V pátek kriminalisté muže obvinili z vraždy. V případě odsouzení muži hrozí až 18 let vězení.

„Ke střelbě došlo v zadním odlehlém prostoru baru, kde dvojice byla sama. V ostatních prostorách bylo dalších 13 osob, které okamžitě restauraci opustily,“ uvedla policie.

Matka držela rodinu pohromadě

Děti přišly s vyjádřením v reakci na komentáře na sociálních sítích, v nichž lidé z okolí jejich rodiny píšou, že Miloslav D. nebyl zlý člověk a útok musel být výsledkem zkratu, čistého zoufalství. 

„Nelehký život jsme s ním zažívali všichni již od samého začátku, vše se ale vyhrotilo do neskutečných rozměrů hlavně v průběhu posledních čtyř let, kdy doma velmi intenzivně psychicky týral svoji manželku i nás děti. Nejenže nám sprostě nadával a byl na nás hrubý, zašlo to ale až tak daleko, že mamince sypal prášky - neznámo jaké - do vína, v noci ve spánku ji napadl...“ napsala Dominika ve statusu.

Podle ní držela matka celou rodinu pohromadě, s dětmi se učila, zařizovala dovolené a výlety. Otec mezitím beze slova například odletěl na pět týdnů do Vietnamu. Každé tři měsíce údajně měnil zaměstnání a podle Dominiky do rodinného rozpočtu přispíval minimálně. Děti tak převážně živila právě maminka. 

„Osobně jsem začátkem června v noci zašla pro policejní hlídku, jelikož se již situace nedala zvládat, ale vzhledem k tomu, že nedošlo k fyzickému násilí, nezmohlo se s tím vůbec nic. Nakonec jsme se rozhodli jít podat trestní oznámení za stalking a obtěžování, které bylo stále v procesu řešení a při této příležitosti jsme se i dozvěděli, že má legálně drženou zbraň, kterou jsme poté doma bohužel nenašli a bez policie bychom se o ní ani nedozvěděli. Dlouhodobě mamince vyhrožoval, že pokud od něj odejde, přijde o všechny děti a zůstane úplně sama, protože on je přece velmi vážený novinář‘ a má styky úplně všude,“ popisuje dál Dominika.

Ze strachu před reakcí Miloslava D. pak děti s matkou poslední tři týdny pobývaly u prarodičů. Otci totiž sdělili, že maminka požádala o rozvod.  

„V onen osudný den se měli sejít na veřejném místě, aby probrali detaily rozvodu a došli k dohodě, aby se celá záležitost co nejméně dotkla dětí. Celá tato chladnokrevná vražda byla předem naplánovaná a nejednalo se o žádný zkrat při hádce,“ vyvrací Dominika tvrzení známých Miloslava D.

Reakci muže, který v restauraci své ženě prostřelil hlavu sehnat nelze, protože sedí ve vazbě. Důvodem k ní je obava z mužova útěku, obava z maření vyšetřování a to, že mu hrozí vysoký trest. Řekla to mluvčí krajské policie Ivana Ježková. Právě před soudem přitom Miloslav D. litoval, jak jeho tři děti budou muset vyrůstat bez maminky. „Děti miluji,“ řekl.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...