Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Byla to sezona snů, říká Bauer

Česko

Čerstvý vítěz Světového poháru v běhu na lyžích si vyzkouší automobilovou rallye

PRAHA V žádném závodě neskončil hůř než čtvrtý, sedmkrát zvítězil a právem ovládl tento ročník Světového poháru v běhu na lyžích. Lukáš Bauer (30) prožil zatím svou nejlepší sezonu, a ačkoliv před dvěma lety vybojoval olympijské stříbro v Turíně, křišťálový glóbus si nyní cení víc. „Je to meta, o které se mi ani nesnilo. Za nějaký čas si ale asi budu obě trofeje považovat stejně,“ řekl po příletu do vlasti.

* Jak byste tuto sezonu zhodnotil?

Spojení skvělá sezona tento ročník úplně nevystihuje. Byla to sezona snů. Jsem rád, že se mi podařilo dosáhnout těchto výsledků. Kvůli mým častým zraněním jsem už ani nedoufal, že bych mohl křišťálový glóbus někdy získat. Věřím, že tahle trofej neudělala radost nejen mně, ale taky týmu servismanů, kteří odvádějí neskutečnou práci, a také fanouškům.

* Dá se říct, že jste základ úspěchu položil na Tour de Ski?

Výsledky před Tour, ale i na ní mě nabila euforií a vírou, že jsem schopen bojovat o celkové vítězství. Nešlo jen o výsledky, ale i o to, jakým stylem jsem Tour vyhrál.

* Čím to, že se vám tahle sezona tak povedla?

To je otázka, na kterou se mě lidi ptají velmi často. Myslím, že hlavním důvodem je, že mimo krátké nemoci po Tour de Ski jsem byl absolutně zdravý. Vlastně od září jsem mohl pořád naplno trénovat a neřešit, že teď bych měl trénovat, ale zdraví to nedovoluje.

* V sobotu jste v Oslo na 50 kilometrů dojel druhý. Jak se vám jako jasnému vítězi Světového poháru závodilo?

Už před závodem mi gratulovalo pár kluků a servismanů, ale jinak žádná změna nebyla. Závod byl stejně těžký a hlavně ze začátku jsem se hodně trápil. Po prvním kole jsem vyměnil lyže, vše se v dobré obrátilo a postupně se mi dařilo prokousat se nahoru.

* Co vás v téhle sezoně ještě čeká?

Ve středu odjíždím do Bormia, kde je finále Světového poháru a proběhne tam i předávání glóbů. Další víkend pak ještě pojedu na mistrovství republiky, které se pojede na Mísečkách. V sobotu mě čeká 15 kilometrů klasicky a v neděli sprint dvojic. Protože jsem v SKP Jablonec jediný muž, tak pojedu s Martinem Jakšem z Dukly Liberec.

* Od jednoho ze sponzorů jste dostal jako dárek svezení ve voze pro rallye s finským jezdcem Timem Salonenem a možná i s Mikou Häkkinenem. Co na to říkáte?

Mám z toho radost. Už několikrát jsem říkal, že bych se rád projel v závodním autě pro rallye, ale stačí mi to v rychlostech, kdy to ještě mají pod kontrolou (smích).

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Vyhrajte stylový kabátek pro holčičku nebo bundu pro chlapečka
Vyhrajte stylový kabátek pro holčičku nebo bundu pro chlapečka

Udělejte doma dětem předčasného Ježíška. V naší soutěži můžete vyhrát luxusní bundičku od nové české značky NAX. Stačí pouze odpovědět na soutěžní...

Mohlo by vás zajímat