Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Bylo to cílené. Mstil se světu, tvrdí svědci o ‚demoliční jízdě‘ policisty

Česko

  21:31
PRAHA - Naboural auto, couvl a zase se do něj v rychlosti najel. Bývalý učitel z Policejní akademie Karel Kadlec se podle očitých svědků chtěl „mstít světu“. Při své šílené jízdě navíc jen těsně minul staršího muže s malými dětmi.

Nabourané auto policejního důstojníka Karla Kadlece. foto:  František Vlček, MAFRA

Ulice Šumavská na Vinohradech byla těsně po Kadlecově řádění pokrytá množstvím střepů a kusy součástek z poškozených aut. Policejní důstojník o jedno z aut dokonce utrhl nárazník i s poznávací značkou. Stalo se tak v místě, kde mohl přijít o život starší muž s malými dětmi.

„Měl jsem kliku, že jsem byl o kousek dál. Šel jsem s holkama z cvičení, a kdybychom byli trochu dál, tak jsme rozpláclí,“ popisuje pro server Lidovky.cz muž s knírem a ukazuje na modrou Felicii se zdemolovaným ‚zadkem‘, kterou silný náraz přirazil ke zdi hospody. „Dokonce si i couvl a zase do toho auta najel,“ líčí muž. Podle něho při zběsilé jízdě nehrál prim alkohol, ale msta. „Dělal to s chutí. Určitě to bylo s úmyslem. Mstil se asi celému světu.“

Majitel poničeného auta.

Podobný názor má i postarší paní, která přiběhla k rozhovoru. „Byla to msta,“ špitá. „I lidé z ulice to říkají.“ Prodavač z malého obchůdku s potravinami také incident nevidí jako „nehodu“ pod vlivem alkoholu. „Bylo vidět, že to dělá cíleně. Jestli byl ale pod vlivem nevím,“ řekl reportérovi serveru Lidovky.cz. O mstě a cíleném bourání se baví i hloučky lidí. Ty zděšeně pozorují zničená vozidla, jejichž počet je vyšší než 50.

Kadlec bydlel poblíž ulice, kde se odehrálo jeho šílené řádění. Lidé, kteří ho osobně znali, byli z toho co se stalo v šoku. „Mluvil jsem s ním čtrnáct dní zpátky a vypadal v pohodě,“ popsal muž ve sportovní bundě, který se představil jako policistův přítel. Kadlec měl podle něj prý problémy v osobním životě. Dva roky zpět od něj měla odejít manželka. Serveru Lidovky.cz se ale nepodařilo jeho slova ověřit.

Policie nakládá nabourané auto policejního důstojníka Karla Kadlece.
Majitelé poškozených aut.

Policejní mluvčí Andrea Zoulová potvrdila, že měl Kadlec v krvi 1,04 promile. Podle toxikologa Jaroslava Zikmunda ale i tolik alkoholu v krvi stačí, aby člověk nad sebou neměl kontrolu. „Podle mě to úmyslně udělat nemusel. Když má člověk jedno promile, dokáže auto řídit, ale neuvědomuje si tak docela důsledky svého jednání. Ten řidič měl velké auto, takže si mohl myslet, že do auta jen trochu vrazil a že proto může od nehody ujet,“ řekl serveru Lidovky.cz.

Karel Kadlec měl s řízením pod vlivem alkoholu problémy už v minulosti. Po nehodě v březnu 2015 mu totiž policisté naměřili 1,45 promile v dechu. Odběr krve a moči ale Kadlec odmítl. V lednu ho pak soud nepravomocně zprostil obžaloby, nespáchal prý trestný čin, ale jen přestupek. Odvolací soud ale následně vyhověl odvolání státního zástupce a případ bude znovu řešit obvodní soud.

Nabouraná auta jsou v Šumavské ulici v úseku dlouhém několik set metrů. Pak řidič ještě odbočil do Máchovy ulice, kde ho policisté zatkli.

Autoři: ,