Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Bývalá hlavní hygienička Rážová vede od května hygienu v motolské nemocnici

Hlavní hygienička Jarmila Rážová. foto: ČTK

Praha - Bývalá hlavní hygienička Jarmila Rážová vede od začátku května oddělení nemocniční hygieny a epidemiologie v pražské Fakultní nemocnici Motol. Na pozici vystřídala Vilmu Benešovou, která odešla do důchodu. Zpravodajskému webu Seznam Zprávy to potvrdila mluvčí největší české nemocnice Pavlína Danková.
  15:18

Kapacita krematorií je dostatečná. Ostrava mívá problémy i mimo covid, míní Rážová

Hlavní hygieničkou, která je současně náměstkyní ministra zdravotnictví, byla Rážová od loňského června do poloviny letošního března. Funkci, ze které byla odvolána, po ní převzala Pavla Svrčinová.

Od poloviny března 2021 byla Rážová z organizačních důvodů zařazena mimo výkon služby. O služební poměr k ministerstvu zdravotnictví ale nepřišla, uvádí server.

Rážovou z funkce hlavní hygieničky odvolal tehdejší ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Své rozhodnutí opakovaně odmítl komentovat. Uvedl pouze, že „je to něco, co se nějakým způsobem děje.“

Většina okresů se na semaforu posune na zelenou, oznámila hlavní hygienička Rážová

Rážovou před odvoláním kritizoval premiér Andrej Babiš (ANO) za to, že mnohem dřív nenavrhla zavřít Chebsko, Sokolovsko a Trutnovsko, kde se v únoru vymklo kontrole onemocnění covid-19. Babišovi se také nelíbilo to, že se hlavní hygienička k epidemii koronaviru veřejně málo vyjadřovala.

Za Rážovou se naopak postavilo devět ředitelů krajských hygienických stanic, kteří kritizovali to, že ministr zdravotnictví ani další vládní politici nucený odchod hlavní hygieničky nezdůvodnili. Podle šéfů hygienických stanic k odvolání Rážové za její působení v době epidemie koronaviru důvod nebyl.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!