Úterý 24. listopadu 2020svátek má Emílie -2 °C oblačno Předplatné LN

Bývalí ‚konvičkovci‘ radí občanům: Jak přežít teroristický útok?

DEBATA: Odpůrci islámu, kteří se sjednotili pod uskupením Alternativa pro Českou republiku, se ve středu sjeli do středočeského Berouna. Předseda Alternativy Petr Hampl a izraelsko-český bezpečnostní expert David Bohbot před občany budou debatovat na téma Jak přežít teroristický útok?
20:55
KONEC A POTLESK: Tímto debata v Berouně končí.
20:54
„Doufám, že budete aktivní, že začnete něco podporovat,“ říká v závěrečném slovu bezpečnostní expert Bohbot.
20:53
KASIČKA NA PENÍZE: To už se ale debata blíží závěru a Hampl připomíná, že na místě jsou k mání knihy za sto korun. Připravena je také kasička na podporu Alternativy pro Českou republiku.
20:52
"Většina lidí je inteligentní, na to nemusíte umět počítat integrály. Jde o to, že jde o znevěrohodňování druhé strany, nazývají vás extremisty," odpovídá burácivým hlasem Hampl.
20:51
INTELIGENTI: "Kolik lidí je natolik inteligentních, aby prokouklo, že současná situace není dobrá?" ptá se další z diskutérů.
20:46
VYSMÁTÍ POLITICI: "V týhle zemi je to pořád tak, že politici se nás nebojí. Jsou vysmátí a vědí, že jim projde naprosto cokoli," říká Hampl po další smršti zpravidla protiislamistických dotazů z publika.
20:40
K dostání je na besedě také literatura. Cena činí sto korun za jednu brožuru. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto: Yan Renelt, MAFRA
20:35
Na Hamplova slova doplňuje další žena z publika, že několik let žila s muslimem a podle ní „neexistuje nic jako umírněný islám“, naopak muslimské ženy prý neustále rodí děti a ty jsou zase od mala učeny Koránu. Přítomní jí odměňují potleskem.
20:32
„Přesně tak, chce to násilí, jinak to nejde,“ dodává muž z publika. Podle Hampla je síla islámu dramaticky zpochybňována.
20:31
DĚLOHY MUSLIMSKÝCH ŽEN: A došlo i na dotaz, zdali za uprchlickou krizí není například nějaká "vyšší moc", snaha importovat uprchlíky do Evropy. "Když si vezmeme průměrnou porodnost muslimských žen, Evropa bude dobyta skrze dělohy jejich žen a bude muslimská," zní odpověď. „Islám zničil už minimálně patnáct civilizací,“ říká Hampl.
20:27
KRYSTALICKÉ ZLO: "Otázka je jasná tedy: je islám reformovatelný?" ptá se další z diváků. Podle Hampla je ale islám tak, jak ho založil Mohamed, "krystalické zlo".
20:24
Debata na téma Jak přežít teroristický útok?, která se konala v Berouně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto: Yan Renelt, MAFRA
20:23
POLITICKÁ AGITACE: Účastníci debaty se zatím nedozvěděli, jak se vlastně v případě teroristického útoku bránit. Místo toho se probírá islám, který je podle Hampla coby politická ideologie nepřátelský našemu systému, a dále je tématem třeba i Turecko a jaderné zbraně.
20:18
Alternativa pro Českou republiku, která se skládá z odpadlíků z Bloku proti islámu, uspořádala ve středu debatu na téma Jak přežít teroristický útok? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto: Yan Renelt, MAFRA
20:05
Původní přednáška o tom, co dělat v případě teroristického útoku, se mění v agitaci za vlastenectví. „Jsme ateisté, naším bohem je spíše konzum, chybí nám idea,“ postěžovala si další z přítomných posluchaček.
19:58
KDE JSOU RYTÍŘI: "Je to o vlastenectví. V případě teroristického útoku se vždy brání jen jeden člověk, nikdo nic nedělá, chybí tu rytíři," říká jedna z přítomných žen.
19:52
"Důležité je zavést brannou výchovu, ale naše vláda má jiné priority, například inkluzi," dodává k tomu předseda Alternativy Hampl.
19:49
PROPISKA I BATERKA: Na to má ale bezpečnostní expert Bohbot pohotovou odpověď. "Zastavit se, podívat se, zjistit, co můžeme udělat, použít cokoli jako kreditní karty, já u sebe vždy nosím alespoň jednu baterku, pomůže knížka, židle. I propiska vám může zachránit život," říká bez dalších podrobností.
19:45
JAK SE BRÁNIT: Po dvou dotazech z publika, mimo jiné i na to, zdali mají v armádě sloužit ženy, jeden z přítomných hostů se ohradí, že se diváci zatím nedozvěděli, jak se při teroristickém útoku bránit.