Sobota 28. ledna 2023, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Online reportáž

19:39
Úvodní „přednáška“ však netrvá ani dvacet minut a aniž by se posluchači dozvěděli, jak se mají v případě teroristického útoku bránit, už je Hampl vyzývá, aby pokládali otázky.
19:37
PIVO K DEBATĚ: Malou poznámku chce do diskuze vnést i sám sociolog Hampl. "Buď budou v této zemi lidé, kteří ji mají rádi, anebo ti, kteří se o ni nebudou starat. Jde o to, jestli tady tuto mentalitu necháme, jestli si ji budeme pěstovat," říká přítomným, kteří k debatě upíjí pivo.
19:35
"A jako poslední věc: musíte vybrat ty správné lidi, aby vás reprezentovali," uzavřel Bohbot.
19:27
ŽENSKÝ TAM NECHAJ: "Jediné, co chtějí, je rozšířit jejich ideologii. Musíme kontrolovat hranice, musíme říct, že nechceme žádné uprchlíky. Oni nebojují, nechají tam ženský a přijdou sem," řekl expert Bohbot a publikum ho odměnilo velkým potleskem.
19:21
HEZKÁ VĚC: Ve svém výkladu zatím Bohbot skáče z jednoho tématu na druhé. "Schengen je moc hezká věc. Ale co je důležitější: vaše bezpečnost, nebo shopping, nakupovat levně?" ptá se přítomného publika a za to se dočká souhlasného smíchu.
19:15
Slova se chopil česko-izraelský bezpečnostní expert David Bohbot, který začíná malou exkurzí do historie. "Jsou tři druhy lidí: ti, kteří čekají, až se něco stane. Ti, kteří se připraví a mají nože nebo zbraně a kdyby se něco stalo, mohou zareagovat. A pak jsou ti, kteří hledí do budoucna a říkají: můžu zastavit, aby se nic nestalo," říká a všichni ho bedlivě poslouchají.
19:05
KAMPAŇ ZAČALA: "Jsem sociolog, jsem předseda Alternativy pro Českou republiku a mimo jiné kandiduji na senátora, takže v příštích měsících povedu poměrně intenzivní kontaktní kampaň. Asi se mě nezbavíte," vítá přítomné hosty sociolog Hampl.
18:54
KOLIK MÁTE PENĚZ: „Kolik stojí ta brožura?“ ptá se postarší žena sociologa Hampla z Alternativy pro Českou republiku. „Stálá cena je 100 korun, ale jestli máte míň, dejte míň. Bude lepší, když si to lidé odnesou a něco se dozví,“ odpovídá jí Hampl.
18:50
Už krátce po šesté hodině se do pivovaru Berounský medvěd začínají trousit první posluchači. Skupina návštěvníků je věkově rozmanitá, jsou tu dvacetiletí mladíci i místní senioři, někteří z nich mají na klopě odznak s přeškrtnutou mešitou.
18:46
  • Alternativa pro Českou republiku pořádala v Berouně přednášku s názvem Jak... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

    Alternativa pro Českou republiku pořádala v Berouně přednášku s názvem Jak přežít teroristický útok? / Autor: Facebook Alternativa pro Českou republiku

18:42
V Německu představuje pravicová strana Alternativa pro Německo fenomén poslední doby. Teprve tři roky fungující euroskeptická partaj je některými odborníky označována za populistickou, vyznačuje se kritikou záchrany eura a ze strany také zní silné islamofobní hlasy.