Středa 21. října 2020svátek má Brigita 15 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Bývalý agent StB Minařík se chtěl zabít nelegální zbraní. Jde za to do vězení

Pavel Minařík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavel Minařík | foto:  OTTO BALLON MIERNYMAFRA

PRAHA Bývalý agent StB Pavel Minařík musí ve svých dvaasedmdesáti letech za nepovolené ozbrojování na čtyři měsíce do vězení. Předloni se pokusil o sebevraždu nelegálně drženou zbraní. Byl tehdy ve zkušební době po podmínečném propuštění za pojistný podvod.

V úterý dopoledne o tom informoval server Novinky.cz. Minaříka čeká nástup do vězení za to, že se na konci roku 2015 pokusil o sebevraždu nelegálně drženou zbraní. Protože byl během sebevražedného pokusu ve zkušební době po podmíněném propuštění, soudu nezbylo než uložit trest vězení.

Česká veřejnost zná bývalého agenta Minaříka především ze 70. let, kdy se mu podařilo dostat do vysílání Rádia Svobodná Evropa v Německu. Po listopadové revoluci začal podnikat, bez úspěchu. Po několikaletých sporech ho soudy poslaly na čtyři roky do vězení za pojistný podvod.

Po propuštění z vězení se k jeho situaci přidaly i rodinné problémy, a proto se rozhodl svůj život ukončit na jednom z brněnských hřbitovů. „Na dveřích bytu jsem našel nejprve sáček s náboji, potom sáček s pistolí. Ztratil jsem nad sebou kontrolu. Řekl jsem si, že je to nějaký vzkaz, ale nevěděl jsem od koho. Je pravda, že jsem v životě poznal mnoho lidí, kteří by se mi chtěli mstít,“ vysvětlil u soudu Minařík.

I když státní zástupce Minaříkově verzi ohledně zbraně příliš nevěřil, i tak podle něj tato verze naplnila podstatu trestného činu. „Obžalovaný byl v podmínce a andělé na něj měli pět chorály, ne aby se vystavoval riziku trestního stíhání. Nezbývá než navrhnout alespoň symbolický trest vězení,“ rozjímal státní zástupce.

Soudce Ondřej Klusák dle sebe neněm jinou možnost, než Minaříka odsoudit k vězení. Podmínka dle jeho slov nepřipadala v úvahu, když byl v podmínce, ani peněžitý trest, který by jako starobní důchodce v bytě Červeného Kříže těžko zaplatil.

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

Psycholog Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...

Střeva můžou i za naše štěstí či obezitu, říká molekulární biolog Ryšávka

Molekulární biolog Petr Ryšávka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za civilizační choroby (např. alergie), ale i za vážné nemoci může mimo jiné vybíjení bakterií ve střevní mikroflóře....

Testování s Hami: Rozdáváme 80 batolecích mlék s výbornou chutí
Testování s Hami: Rozdáváme 80 batolecích mlék s výbornou chutí

Batolecí mléka Hami pro děti od ukončeného 12. a 24. měsíce obsahují potřebné živiny, jsou obohaceny o důležité vitamíny a minerální látky a...