Sobota 23. září 2023, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Exposlanec Dolejš dostal výpověď z ústředí KSČM. Strana nemá peníze, přiznal

Bývalý poslanec za KSČM Jiří Dolejš foto: Jakub StadlerMAFRA

Bývalý poslanec za KSČM Jiří Dolejš, který pracoval v ústředí Komunistické strany Čech a Moravy, dostal výpověď z pracovního poměru. Za jeho odchodem stojí nedostatek financí, se kterým se strana dlouhodobě potýká i vzhledem k tomu, že se v posledních volbách nedostala do Sněmovny. „Šanci musí dostat mladí,“ vysvětluje svůj odchod pro iDNES.cz.
  13:10

Jiří Dolejš pracoval v ústředí strany od roku 1992 na nejrůznějších pozicích. Například jako analytik či ekonom. Mezi lety 2002 a 2021 pak zastupoval stranu v Poslanecké sněmovně.

„Oficiální dvouměsíční výpověď jsem dostal podle zákoníku práce před dvěma měsíci, včerejškem lhůta vypršela a já po 31 letech oficiálně končím,“ řekl iDNES.cz Dolejš. Důvodem jeho odchodu je podle něj reorganizace, ke které strana přistupuje, protože nemá peníze.

„Nejprve proběhla reorganizace na okresech, teď zasáhla i do složení ústředního výboru. Neberu to jako nespokojenost s mou prací. Ale při nedostatku peněz se strana přirozeně snaží zaměstnat někoho mladšího, kdo dokáže pracovat pro stranu v podmínkách 21. století,“ dodává s tím, že při odchodu dostal od KSČM v souladu se zákonem odměnu. „Byla symbolická, lehce nad hranicí minimální mzdy,“ popisuje třiašedesátiletý Dolejš.

Kam budou směřovat jeho kroky, zatím exposlanec neví. „Nějaký drobnější přivýdělek si seženu. Mou ambicí dva roky před důchodem není dosahovat horentních výdělků. Naopak se těším, že teď budu mít volnější pracovní režim,“ vysvětluje Dolejš, jehož práce pro KSČM však zcela nekončí.

Jak potvrdil mluvčí strany Roman Roun, Dolejš zůstává členem strany i ústředního výboru.

„Byl s ním rozvázán pracovní poměr, protože dochází k reorganizaci. Některá oddělení vznikají a jiná zanikají, a proto dochází k ukončení některých pracovních poměrů. Je i nadále členem strany, ústředního výboru, poradcem a špičkovým ekonomem. Jen již není v zaměstnaneckém poměru,“ sdělil Roun redakci PrahaIN.cz, která o případu informovala jako první.

Autor:

Grafton Recruitment Praha
SENIOR QUALITY ENGINEER

Grafton Recruitment Praha
Ústecký kraj
nabízený plat: 70 000 - 90 000 Kč