Pondělí 25. září 2023, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Zeman přijal ve své kanceláři Havlíčka a Duku, hodlá se sejít i s občany

Bývalý prezident Miloš Zeman přijíždí do nově otevřené kanceláře v pražských Dejvicích. (19. dubna 2023) foto:  Michal Růžička, MAFRA

Bývalý prezident Miloš Zeman již úřaduje ve své pražské kanceláři, dojíždí tam už třetím týdnem. Ve středu zde přijal místopředsedu hnutí ANO Karla Havlíčka a kardinála Dominika Duku. Exprezident chce, aby jeho kancelář byla otevřena i veřejnosti. Návštěvy z řad občanů plánuje na příští týden.
  18:13

„Bývalý prezident republiky Miloš Zeman přivítal ve své pražské kanceláři prvního místopředsedu hnutí ANO Karla Havlíčka,“ oznámil na Twitteru Jiří Ovčáček. Později zveřejnil i fotografii ze setkání Zemana s kardinálem Dominikem Dukou.

V příštím týdnu by Zeman chtěl přijmout i zájemce z řad občanů. Lidé za Zemanem přišli už v minulých týdnech, ale bohužel je bez ohlášení nemohl přijmout. „Paní už je v seznamu jako pět dalších, jak já říkám, ‚normálních‘ občanů. Neříkám nikdy ‚obyčejných‘, protože každý je svým způsobem neobyčejný,“ popsal Zeman.

Zeman otevřel svou kancelář ve středu 19. dubna v pražských Dejvicích, měla by být přístupná i veřejnosti. Po jeho boku zůstáli i nadále spolupracovníci Vratislav Mynář, Jiří Ovčáček a Martin Nejedlý.

Jeho pracovní tým doplnila i jeho manželka Ivana Zemanová, která mu dělá asistentku. „Moje manželka dělá home office a vyřizuje všechny potřebné věci z práce doma, což je dobře,“ řekl Zeman.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!