28. května 2015 10:01 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Bývalý primátor Svoboda měl drobnou nehodu. Z místa podle policie ujel

Bývalý primátor Bohuslav Svoboda měl řídit pod vlivem alkoholu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý primátor Bohuslav Svoboda měl řídit pod vlivem alkoholu. | foto:  Michal Šula, MAFRA

PRAHA Poslanec za ODS Bohuslav Svoboda a bývalý primátor měl podle policie způsobit nehodu dvou vozidel v Karlíně. Exprimátorovo audi od místa odjelo. Řidič druhého vozu událost nahlásil na policii. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Na událost upozornil deník Blesk, kterému se ozval majitel odřeného mercedesu Jaroslav Beneš. Uvedl, že za volantem poznal Bohuslava Svobodu. Exprimátor se měl podle něj chovat arogantně. „Leskly se mu oči, podle mě měl upito a byl arogantní,“ řekl Blesku Beneš. Když se politik po třech hodinách od nehody podrobil dechové zkoušce, tak byla negativní. 

Ke kolizi došlo v úzké pražské ulici. Řidič mercedesu se zastavil, audi ho však míjelo tak těsně, že se auta odřela. Když Beneš viděl, že audi pokračuje v cestě, tak se za ním rozjel a Svobodu dostihl. Ten mu ale podle jeho verze řekl, že se takových kolizí děje v Praze spousta, že má jeho číslo a že si ho jako známého člověka může najít. Škoda podle policejního protokolu dosáhla 40 tisíc korun.

K nehodě došlo ve středu před polednem v Pobřežní ulici. „Událost bude pravděpodobně řešena jako správní delikt,“ potvrdil deníku Blesk mluvčí policie Tomáš Hulan.

Svoboda kontakt vozidel přiznal. „Ten mercedes jel poměrně na mě. Zastavil jsem. Když mě míjel, tak se ozvalo takové malinkaté ťuknutí,“ řekl Blesku Svoboda.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!