15. května 2019 15:01, aktualizováno  15:25 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ve sněmovně zkolaboval exprimátor Prahy Svoboda, kolega ho našel před výtahem

Exprimátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Exprimátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS). | foto:  Michal Šula, MAFRA

Praha V prostorách Poslanecké sněmovny zkolaboval ve středu kolem poledne místopředseda zdravotního výboru a bývalý pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Informoval o tom server Novinky.cz. Pražská záchranka poslance převezla s podezřením na mozkovou příhodu do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích, kde sám působí jako přednosta gynekologické kliniky, dodal server.

„Z dostupných informací plyne, že Svobodu, ležícího před dveřmi výtahu, našel jeho poslanecký kolega, který ihned zalarmoval záchranáře,“ napsal server Novinky.cz.

„Mohu potvrdit, že jsme vyjeli na pomoc 75letému muži na Malostranské náměstí. Měl neurologické potíže a po stabilizování a ošetření byl převezen do Ústřední vojenské nemocnice,“ citoval server mluvčí záchranářů Janu Poštovou.

Bohuslav Svoboda v letech 2010 až 2013 zastával post primátora hlavního města Prahy. Nejprve v koalici občanských demokratů s ČSSD a později s TOP 09.  Svoboda předsedal také regionálnímu sdružení Občanské demokratické strany Praha. 

Lidovky.cz