Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čagajev vzdoroval jen devět kol

Česko

Ukrajinský boxer Vladimir Kličko obhájil tituly mistra světa v těžké váze organizací WBO, IBF a IBO

GELSENKIRCHEN/PRAHA Boxerský svátek dvou vyrovnaných soupeřů? Nikoliv. Vladimir Kličko v sobotu přejel svého soupeře Ruslana Čagajeva a zvítězil technickým k. o., když Uzbek trochu překvapivě po domluvě s trenérem a lékařem nenastoupil do desátého kola ze dvanácti vypsaných.

Kličko tak před 66 tisíci fanoušků na fotbalovém stadionu v Gelsenkirchenu obhájil své tři tituly mistra světa organizací WBO, IBF a IBO.

Parádní boxerské představení se změnilo ve „one man show“ Vladimira Klička. Dvoumetrový obr z Ukrajiny nedal svému o 16 centimetrů menšímu soupeři šanci a po 9. kole se mohl radovat z 53. výhry v profesionálním ringu v šestapadesáti duelech.

Těžkou zkoušku svých schopností tak Ruslan Čagajev nezvládl a v sedmadvacátém zápase v profesionálním ringu okusil poprvé hořkost porážky. „Zkrátka to nebyl můj den. Hledal jsem klíč k vítězství, ale prostě jsem žádný nemohl najít. Ale já se vrátím,“ upozornil Čagajev.

„Bílý Tyson“ se neprosadil „Čekal jsem trošku větší zápas, po prvním kole jsem si říkal, super začátek, Čagajev boxoval velmi takticky, těšil jsem se, co bude dál. Od druhého kola jej ale Kličko bil,“ hodnotil český boxer Lukáš Konečný.

Čagajev se nebyl schopen dostat až na pár výjimek soupeři na tělo. Ten jej ničil skvělou přední rukou, ale ani jeho pravačka se nenechala zahanbit. „Bílý Tyson“ Čagajev zůstal své pověsti i přezdívce hodně dlužen, soupeř jej taktickým výkonem zničil především psychicky. Ve druhém kole jej sice obrovitý Ukrajinec poslal na zem, jinak mu ovšem údery soupeře příliš „neškodily“. Přestože hodně inkasoval, na nohou se držel pevně. Ovšem až na šesté kolo, kdy trošku začal využívat zpomalujícího se Kličkova pohybu, mu to k ničemu nebylo.

„Nemůžete Čagajeva podcenit. Je to skvělý bojovník, udělal všechno pro to, aby mě porazil, ale já byl lepší,“ radoval se Kličko.

Na konci dalšího kola došlo k jediné kontroverzi v jinak naprosto férovém utkání, když Čagajev svého soupeře tvrdě udeřil, ovšem až po gongu oznamujícím konec kola. Byl to de facto poslední povedený úder uzbeckého národního hrdiny.

V devátém kole Čagajev Klička téměř vůbec nezasáhl, naopak několikrát tvrdě inkasoval, přesto stále působil svěže.

V přestávce před desátým kolem se k rozbitému Čagajevovi (roztržený ret a otevřené levé obočí) naklonil jeho kouč s tím, že zápas zabalí. Uzbek neprotestoval a Kličko se mohl začít radovat.

„Trošku mne to naštvalo, čekal bych, že se Čagajev kousne a zkusí jít ještě do dalšího kola, ne že to zabalí. Je to škoda,“ řekl k závěru zápasu Konečný.

Autor:

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?