Pátek 3. prosince 2021, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čagin je prý další Gagarin

Česko

MOSKVA Ruské noviny opěvují desáté vítězství kamionů Kamaz na Rallye Dakar.

Speciálně média vyzdvihla sedmý triumf Vladimira Čagina, který ve své kategorii předstihl v historickém hodnocení slavného automobilového maratonu českou legendu Karla Lopraise, jehož synovec Aleš za volantem tatry letos představoval až do svého vyřazení jediného soupeře ruského týmu.

„Loprais byl letos jediný, kdo ve dvou etapách dokázal předstihnout kamazy,“ konstatoval list Novyje izvestija.

Přitom úspěch ruského týmu a „Cara“ Čagina podle deníku už žádnou senzací není. Zato příjemným překvapením prý byla třetí příčka debutanta Eduarda Nikolajeva, svědčící o tom, že vyrůstá nová generace závodníků.

„Vítězství (kamazů) na Dakaru je už obvyklá záležitost, ale tak drtivou převahu nad soupeři tým ještě neměl,“ poznamenal deník Kommersant.

Duše se tetelí radostí, že v Rusku žije takový chlapík Kamazy zaujaly první čtyři místa v pořadí, navíc na osmé příčce skončil i doprovodný kamion kazašského týmu Astana. „Hlavně však žádný z vozů neselhal, a to po trati uháněly v neuvěřitelném tempu,“ uvedl list, který udělil Čaginovi titul „mistra dakarských věd“.

Vítěz a jeho vůz se včera dostali na titulní stranu listu Sovětskij sport, který „nejslavnějšího ruského řidiče“ přirovnal k bohatýrům z dávných ruských bájí a k prvnímu kosmonautovi Juriji Gagarinovi. „Duše se tetelí radostí, že v Rusku žije takový chlapík,“ napsal komentátor.

Fotografii vítězného týmu otiskly na titulní stránce i Izvestija. Za problém však považují, že „úspěchy v závodech se až dosud v továrně ve městě Naberežnyje Čelny nenaučili přenést na výrobní linky“.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Nevíte, jaký dárek koupit blízkým k Vánocům? Mrkněte se na tipy z redakce
Nevíte, jaký dárek koupit blízkým k Vánocům? Mrkněte se na tipy z redakce

Zná to asi každý, Vánoce se kvapem blíží a vy možná nevíte, jaký dárek pro své milované pořídit. Inspirujte se tipy z redakce a využijte slev při...