Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Carla Bruniová chystá už čtvrté album

Česko

MARSEILLE Zpěvačka a manželka francouzského prezidenta Carla Bruniová-Sarkozyová připravuje svoje čtvrté album písní a chce do něho zařadit také italskou adaptaci šansonu Sladká Francie (Douce France).

Autorem písně je známý francouzský skladatel a zpěvák Charles Trenet. O záměru francouzské první dámy informoval list Midi Libre, který také hodlá uveřejnit italská slova písně a na své internetové stránce umístí krátkou ukázku písně nazpívané italskou rodačkou Bruniovou.

Bruniová se hudbě věnuje již od roku 1997. V té době pracovala pro světové módní značky jako modelka a zároveň se snažila prorazit v hudebním světě. Její debutové album vyšlo v roce 2002 a zaznamenalo velký úspěch ve frankofonních zemích. Její písně byly použity v několika filmech a reklamách. Výtěžek z prodeje svých alb věnovala Bruniová na charitu.

První dáma Francie se totiž snaží, aby ji Francouzi vnímali i jinak než jako manželku hlavy státu. Kromě hudby se věnuje právě charitě. Založila několik nadačních fondů s různým zaměřením, například na podporu dětí, na boj s nemocí AIDS, tuberkulózou nebo malárií, a do své činnosti zapojuje i „staré známé“ z módního průmyslu. Spolupracoval s ní například návrhář Jean Paul Gaultier.

Autor: