29. června 2019 12:44 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Praze přestala na týden jezdit část linky metra C. Kvůli koncertu Eda Sheerana je výluka o den kratší

Reklamní nosič v pražském metru. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Reklamní nosič v pražském metru. | foto: www.mediaguru.cz

Praha Pražské metro na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov ode dneška do příští soboty nepojede. Dopravní podnik tam bude měnit dřevěné pražce za betonové a místo metra pojedou náhradní autobusy XC.

Pražce v metru dopravní podnik postupně vyměňuje od předloňského roku. Podle dřívějších informací by z tohoto důvodu měla být letos na podzim další výluka v úseku Pražského povstání a Vyšehrad.

Mezi Pražským povstáním a Kačerovem bylo podle informací podniku 8600 dřevěných pražců, letos o Velikonocích jich dělníci vyměnili 506, nyní přijde na řadu 500 dalších. V souvislosti s výlukou dopravní podnik na neděli naplánoval ve stanici Budějovická promítání filmu Lidé z metra a diskuzi.

Původně mělo být metro mimo provoz do neděle 7. července, kvůli koncertu Eda Sheerana ale dopravní podnik výluku o den zkrátil. Podle dopravního ředitele DPP Ladislava Urbánka by výluka negativně neovlivnila přepravu 70 tisíc návštěvníků koncertu.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNIK KALIBRACE A MĚŘENÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 25 000 - 28 000 Kč