9. července 2017 17:39, aktualizováno  20:32 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Část Středočeského kraje zasáhly bouřky. Vlaky na trase Praha-Beroun stály

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: Printscreen z videa, Lidovky.cz

PRAHA Část Středočeského kraje zasáhla v neděli odpoledne silná bouřka. Na Praze-západ a na Berounsku likvidovali hasiči spadlé stromy, které zastavily i provoz vlaků na trase Praha-Beroun. Kromě odstraňování spadlých stromů čerpali hasiči i vodu ze zatopených sklepů. Podle mluvčího středočeských hasičů Ladislava Holomčíka řešili hasiči jen v Černošicích 15 událostí.

Provoz na trati byl obnoven v 18:40, přesto i ve 20:00 hodin ale trvají omezení pro regionální spoje. Obnovit provoz zcela bez omezení se má podařit ještě v neděli večer. Některé vlaky dálkové i regionální dopravy byly zcela odřeknuty, jiné jezdily odklonem přes Rudnou u Prahy a nabíraly zpoždění několik desítek minut. „Strom je zaklíněný v elektrickém vedení, hasiči proto musí počkat na vypnutí elektřiny,“ řekl v 16:00 Holomčík. Strom na trať podle něj spadl v Černošicích.

Meteorologové v neděli vydali výstrahu před bouřkami, které Česko zasáhnou v neděli odpoledne a v pondělí. Mohou být místy doprovázeny přívalovým deštěm, kroupami a nárazy větru.

Bouřky zasáhly Černošice také na konci června. Kvůli vydatným dešťům se tehdy na koleje na trati Praha-Beroun sesunul svah, provoz na trati byl omezen až do pondělního večera. V Černošicích hasiči také řešili velké množství popadaných stromů a zatopených sklepů, kvůli velkému počtu událostí byl na místě zřízen speciální štáb, který zásah hasičů řídil. Kvůli dešťům musela být v červnu také evakuována zdejší základní škola, protože se voda dostala do odhalených základů a existovalo podezření na narušení statiky.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz