Pondělí 30. ledna 2023, svátek má Robin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Cavendish se prosadil počtvrté

Česko

SAINT-FARGEAU, Francie Britský cyklista Mark Cavendish vyhrál již čtvrtou etapu letošní Tour de France a zopakoval prvenství ze druhé, třetí i úterní desáté etapy. Ve žlutém trikotu bude i další den Ital Rinaldo Nocentini.

Čech Roman Kreuziger dojel bez časové ztráty v hlavním poli na 50. místě. Tentokrát se spíše šetřil, neboť jej od volného dne sužují lehké střevní problémy. „Na etapu jsme to zastavili nějakými léky, ale během ní jsem pro jistotu nepil žádné iontové nápoje, jen vodu. Ani gely jsem si radši nebral. Snad už to bude dobré a rychle naberu energii. Už to zase začne být těžké,“ doplnil český cyklista.

Rovinatá etapa vedla z Vatanu do Saint-Fargeau a lákala k úniku jezdce ze zadních pozic průběžného pořadí. Dvojice Johan Van Summeren a Marcin Sapa se odpoutala už po necelé hodině jízdy a nakonec v úniku vydržela 160 kilometrů. Na závěrečných pěti kilometrech ale znovu dostali slovo vyhlášení spurteři. Z perfektní práce svých kolegů ze stáje Columbia znovu vytěžil prvenství Cavendish, druhá příčka zbyla na Američana Tylera Farrara, třetí skončil Bělorus Jevgenij Hutarovič.

Dnes čeká na peloton dalších 211 kilometrů bez větších kopců. Příležitost tak opět budou mít spurteři či skupinky uprchlíků.

***

Výsledky 11. etapy (192 km): 1. Cavendish (Brit.) 4:17:55 hod., 2. Farrar (USA), 3. Hutarovič (Běl.), 4. Freire (Šp.), 5. Hushovd (Nor.), 6. Duque (Kol.), 7. Ciolek (Něm.), ...50. KREUZIGER všichni stejný čas. Průběžné pořadí: 1. Nocentini (It.) 43:28:59, 2. Contador (Šp.) -6, 3. Armstrong -8, 4. Leipheimer (oba USA) -39, 5. Wiggins (Brit.) -46, 6. Klöden -54, 7. Martin (oba Něm.) -1:00, 8. Vande Velde (USA) -1:24, 9. A. Schleck (Luc.) -1:49, ...14. KREUZIGER -2:40.

Autor: