Čech zářil: chytil penaltu a zachránil vítězství

FOTBAL V ZAHRANIČÍ

LONDÝN Ke kritice Petra Čecha, která zaznívala v minulých týdnech, tento víkend nebyl důvod. Právě naopak. Brankář Chelsea proti West Hamu chytil penaltu a výrazně pomohl k vítězství svého týmu 1:0.

Velká chvíle reprezentačního gólmana přišla v 70. minutě, když vystihl směr Nobleovy střely a míč směřující k levé tyči vyrazil na roh. Po sérii nevydařených zápasů, za něž sklidil řadu výtek, tak Čech už podruhé za sebou udržel čisté konto.

Vedoucí Manchester United deklasoval Tottenham na svém hřišti 5:2, přestože prohrával po prvním poločase o dvě branky. Obhájce titulu dal soupeři po změně stran během 22 minut pět branek a vede tabulku o tři body před Liverpoolem. Ten vyhrál 3:1 v Hullu. Již 20 zápasů nenašel přemožitele čtvrtý Arsenal. Sérii bez porážky protáhl vítězstvím 2:0 nad Middlesbrough, když oba góly zaznamenal kapitán Cesc Fábregas.

BERLÍN I fotbalisté Wolfsburgu potvrdili, že o víkendu se favoritům v bundeslize nedařilo. Po Bayernu Mnichov a Hamburku i lídr soutěže ztratil, když překvapivě prohrál s Chotěbuzí. Nevyužil šanci zvýšit svůj náskok v čele na pět bodů.

PAŘÍŽ Hrdinou fanoušků fotbalistů Sochaux se znovu stal Václav Svěrkoš. Gólem v nastavení český útočník zařídil remízu 1:1 s Valenciennes a zároveň udržel svůj tým na příčkách zaručujících záchranu. Pro Svěrkoše to byl sedmý zásah ve 14 zápasech, které odehrál od lednového přestupu z Ostravy.