Čtvrtek 15. dubna 2021svátek má Anastázie 5 °C déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Registrace k očkování pro lidi od 65 do 69 let začne až v polovině dubna, nový PES zatím není

PRAHA  Od 12. dubna by se měly do škol vrátit děti z prvního stupně, uvedl ministra školství Robert Plaga (za ANO). Jednat o tom bude ještě vláda, návrat se možná nebude týkat všech okresů.

Ministerstvo zdravotnictví podepsalo dohodu s policií, podle které budou krajské hygienické stanice předávat informace o karanténách a izolacích nařízených kvůli covidu-19 policistům. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Policisté budou moci informace využít při namátkových kontrolách včetně například silničních. Na konkrétní podobě součinnosti při kontrolách se domluví policisté s hygieniky v jednotlivých krajích.

Posunutí druhé dávky očkování vakcínami na covid od firem Pfizer a Moderna umožní podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) dřívější očkování první dávkou až 900 tisíc lidí.

Registraci k očkování proti covidu-19 pro lidi od 65 do 69 let plánuje ministerstvo zahájit v polovině dubna. Původně měla začít už po Velikonocích.

Od 7. dubna se spustí registrace k očkování proti covidu pro pracovníky v sociálních službách. Dostanou kódy od sociálních odborů krajských úřadů.

Karantény bude v každém okresu kontrolovat nejméně jeden hygienik a policista. Porušení karantény projednají jako přestupek, izolace jako trestný čin.

Hlavní hygienička Pavla Svrčinová v minulém týdnu slíbila, že ještě před Velikonocemi představí novou podobu protiepidemické tabulky PES. Nakonec se tak nestalo. „Zatím ji veřejně ven nedáváme. Nemyslím si, že bych řekl, že bude před Velikonocemi pro veřejnost,“ zdůraznil Blatný. 

Na praktickou výuku a do laboratoří se budou moct studenti posledních ročníků vysokých škol zřejmě vrátit 19. dubna, rozhodne se týden před tím.

Vrátit by se měli také předškoláci, budou maximálně v 15členných skupinách. Děti ve školkách nebudou muset nosit roušky, řekl Plaga. Třídy prvního stupně základních škol se budou střídat v týdenních intervalech. Školáci budou dvakrát týdně testováni, dodal.

Ministerstvo školství plánuje také umožnit dobrovolné konzultace žákům druhého stupně základních škol a středních škol ve skupinách do šesti studentů.

Bláznivý voyeur Tichý. Žil jako bezdomovec, dnes jeho fotky stojí statisíce

Miroslav Tichý žil na okraji společnosti v chudobě. Teď jeho fotky stojí... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V jeho domě se fotky válely po zemi, padal na ně prach i bláto z bot. Na téměř každé z nich byla skvrna od kávy nebo...

Za fotky nehody Philipa nabízeli obří sumu. Neprodal jsem, říká exšéf Kladrub

Princ Philip jako vozataj čtyřspřeží. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když v roce 1996 přijela do Čech britská královna Alžběta II., snad nikdo nemohl velkému milovníkovi koní a jejich...

Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

Michal Anděl vedoucí Centra pro výzkum výživy, metabolismu a diabetu 3.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...

Pronájem, sklad, 300 m2, Jaroměř
Pronájem, sklad, 300 m2, Jaroměř

Národní, Jaroměř - Pražské Předměstí, okres Náchod
12 000 Kč/měsíc