Pondělí 1. března 2021svátek má Bedřich 8 °C polojasno Předplatné LN
Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Netolický 23.2.2021 12:31

Na co ta neschopná banda, co si říká vláda, ještě čeká? Na zázrak? Britská mutace je jako nová epidemie, lavinovitě narůstá. A nemocnice jsou už z velké části za hranou možností. Opravdu chce vláda s tvrdým lockdownem (uzavřené fabriky atd.) otálet až do chvíle, kdy nemocnice zkolabují úplně? Opravdu chtějí lékaře stavět před rozhodnutí, komu dají šanci přežít a komu ne, když bude na jeden přístroj čekat deset lidí? Opravdu chtějí nechat lidi zbytečně umírat, na dosah vakcíně, aby pak nakonec stejně ten tvrdý lockdown zavedli, protože není jiná možnost jak tohle zabrzdit?

J. Kouřil 23.2.2021 12:38

No jo, kdybys měl rodinu a děti školou povinné, kdyby ses musel živit prací v ziskové sféře, používal mozek k přemýšlení a nebyl svědek covidův, mluvil bys jinak a nezmatkoval.[>-]

P. Netolický 23.2.2021 12:43

Kdybyste měl pane Kouřile dva kamarády ve věku 46 a 54 let v kritickém stavu na JIPkách, jeden ECMO, ještě před 14 dny oba chlapi v plné síle, rekreační sportovci bez zdravotních potíží, a dalšího kamaráda ve věku 74 let, vášnivého cyklistu, který o víkendu zemřel na covid JIPce, tak byste asi Vy mluvil jinak. A choval se slušně k ostatním diskutujícím.

T. Beran 23.2.2021 12:52

Ano, to je smutné. Můj bratranec a táta od 2 dětí zemřel ve svých 36 letech. Zastřelil ho zloděj, kterého ve svém domě vyrušil. Otce mojí ženy usmrtila tramvaj v 31 letech, když jí bylo 9 let. Osud je někdy velmi, velmi krutý. Ale žít je třeba, ne živořit a klepat se o život.

P. Netolický 23.2.2021 12:55

Myslím, že jste vážně duševně nemocný.

T. Beran 23.2.2021 13:02

Protože jsem nepodlehl covidovému šílenství? To není duševní nemoc, to je duševní odolnost, pane Netolický. Hlavu vzhůru! :-)

P. Netolický 23.2.2021 13:45

Vůbec nechápete závažnost situace, a svými tradičně hloupými komentáři, kdy se stavíte do role pochybného anticovidového hrdiny, na úrovni Klause staršího, jen dáváte na odiv svou zabedněnost. Není čas na hrdinství, respekt k této nemoci je na místě. A vůbec to neznamená, že by měl člověk žít vystrašený někde ve sklepě. Ne, to opravdu není potřeba. Stačí dodržovat pár celkem jednoduchých pravidel.

T. Beran 23.2.2021 14:27

Cože? Vy lidem, kteří svorně s Vámi nepropadli panice, říkáte anticovidoví hrdinové? Tak s psychickou poruchou byste si měl asi zajít sám. Já jsem jako kluk vyrůstal v tropech a onemocněl jsem tam těžkou formou dengue - zjistěte si šance dětí na přežití těžké formy. A představte si, zdravotnický systém tehdy zkolaboval a už pro mě nebylo lůžko! Táta mě tedy vozil 2 týdny den co den do špitálu na injekce. Na dengue není lék a neochrání Vás před ní žádný respirátor, ani repelent a ani moskytiéra. Štípnutí infikovaného komára při nejlepší vůli prostě nelze zabránit. Přesto se lidé z tropů lidé kvůli této nemoci nestěhují. Takže ne, opravdu se z téhle čínské chřipky nezvencnu. A je mi úplně jedno, co si o ní myslí nějaký Klaus.

V. Braun 23.2.2021 15:05

Tady čtu, že na Dengue zemře celosvětově ročně cca 4 tisíce lidí. Trochu nepoměr s Covidem.

https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/dengue-and-severe-dengue#:~:text=The%20number%20of%20dengue%20cases,increased%20from%20960%20to%204032.

T. Beran 23.2.2021 16:17

To je mozne. Jiste taky dohledate, kolik procent deti na tezkou formu dengue umira. To je ve srovnani s C19 velky nepomer. Ale o to tolik nejde. Podstatou toho, co se pokousim p. Netolickemu sdelit, ze extremy jsou vzdy nebezpecne. A to jak popirani a odmitani vseho, tak i totalni vypinani a uzamykani vseho.

J. Kouřil 23.2.2021 14:21

I když Vaše historka zní značně nepravděpodobně, i kdyby se opravdu stalo, co píšete, není to důvod šikanovat 10 milionů lidí.[>-]

T. Beran 23.2.2021 14:28

R^

P. Novák 23.2.2021 12:44

Mé děti mají o školu mnohem větší zájem než když chodily do školy. Učí se věci, které by se ve škole neučily. Ano. Kamarádi a kroužky jim chybí.

Právě tvrdý lockdown může vrátit zemi do normálního života. Alespoň v oblastech bez COVIDu.

I pro ziskovou sféru je tvrdý lockdown cestou ven z této situace.

J. Kouřil 23.2.2021 14:19

Myslím, že jste vážně duševně nemocný[>-]

V. Braun 23.2.2021 15:09

Myslím, že máte vážně jednodušší uvažování. Tvrdý lockdown je jednou z variant řešení, pokud by se opravdu dva týdny dodržoval možná levnější než současná mizérie ve formě kočkopsa. Což neznamená, že bych jej prosazoval, ostatně nejsem v pozici že bych to mohl jakkoli ovlivnit. Ale vláda by to měla s přihlédnutí ke všem dalším okolnostem a informacím zvážit.


Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Reportérka Julie Mahlerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Rozhánění nelegální párty. Policie v lednu zasahovala na večírku v domě v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...

Mord v hospodě U Dvou koček. Zloději odnesli cigarety, víno a ruce oběti

Rituální vražda v pražské hospodě U Dvou koček. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Okolo pouličních lamp tančily roje vloček. Sníh propůjčil pražským ulicím něžný a romantický vzhled. Jen jediné...