14. února 2019 14:04, aktualizováno  18:53 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: Čelní srážka dvou automobilů zastavila provoz na D5, na místě jsou zranění

Nehoda - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nehoda - ilustrační foto | foto: Shutterstock

Rokycany Na dálnici D5 poblíž Rokycan se ve čtvrtek odpoledne na kilometru 60,5 ve směru na Plzeň čelně srazila dvě auta. Jedno osobní auto špatně najelo na dálnici a v protisměru jelo zřejmě několik kilometrů, než se srazilo s dalším osobním vozem. Nehoda si na čas vyžádala uzavření dálnice a odklánění dopravy na objízdnou trasu, řekla policejní mluvčí Iveta Kořínková. Dva lidé utrpěli při nehodě těžká zranění, uvedla mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

Podle dostupných informací se do protisměru dostal řidič osobního automobilu Škoda, narozený v roce 1936. Určitě jel v protisměru už kolem rokycanského sjezdu, který je na 62. kilometru, podle některých svědků ale jel v protisměru ještě delší trasu. „Podle některých svědků jel v protisměru už na přivaděči z Plzně,“ uvedla Kořínková. Tyto informace musí policie ještě prověřit. Několikakilometrový přivaděč ústí na dálnici na 67. kilometru na sjezdu Ejpovice.

Seniora záchranáři ve vážném stavu transportovali s mnohočetnými poraněními na urgentní příjem plzeňské fakultní nemocnice. Druhý řidič, narozený v roce 1993, byl převezen také na urgentní příjem v kritickém stavu. Oba řidiče museli z havarovaných aut vyprošťovat hasiči.

Na objízdné trase se tvořily kolony, situace by se měla pomalu uklidňovat.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz