Diskuse k článku

Tragická nehoda na Hodonínsku: čelní střet kamionu s osobním autem nepřežili čtyři lidé

Při čelním střetu osobního auta s kamionem zemřeli ráno na silnici I/55 u Sudoměřic na Hodonínsku dva dospělí a dva chlapci školního věku. Pátý cestující v autě, také školák, utrpěl vážná zranění. Všichni aktéři dopravní nehody byli Češi, kamion i osobní auto řídily ženy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Brabec 26.8.2019 14:37

Být ve střehu, pozorovat nejen silnici, ale i okolí kolem a za mnou, snažit se předvídat a také se předvídatelně chovat. To je podle mě naprostý základ. Jinak gratuluji k druhému narození. Každý takové štěstí (v neštěstí) nemá.

F. Brabec 26.8.2019 14:35

Já měl nehodu jednou, hned ve svých prvních letech s řidičákem. Neuvědomil jsem, že mám v pickupu trochu těžší náklad než obvykle (pár sudů piva, prase a nějaké rytířské zbroje) a o pár centimetrů nedobrzdil za autem. Stálo mě to pětikilo pokutu, tisícovku za světlo, zbytek šel z povinného. Od té doby doslova ani ťuk.

P. Aron 26.8.2019 14:33

V autě je především být stále ve střehu, nerozptylovat se. Pokud telefonování tak jedině handsfree. Raději přijet o pár minut později a živý a celý. Já se snažím vše dodržovat a před měsícem jedu místem, kde to znám. Mokrá vozovka, zatáčka smyk. Náraz do skály. Zázrakem se mi nic nestalo, krom šoku. Ten byl dost velký. Když jsem po nehodě stál na silnici a už tam byli hasiči, cítím, že mi vozovka klouže pod nohama a on tam byl olej. Hasičům jsem to říkal ale jak jsem byl v šoku pochopitelně mě nenapadlo a ani bych neměl sílu trvat na tom aby to zadokumentovali a zapsali. Takže oficielně pak důvod nehody byl nepřizpůsobení rychlosti a pokuta. Auto na odpis ( měl jsem havarijní pojištění) Ale já byl hlavně rád že jsem živ a zdráv. Takže lidi raději o něco pomaleji a dávat pozor. I tak je tu ještě zlá náhoda, zlomek vteřiny nepozornosti- to mohl být tento případ a je konec.

F. Brabec 26.8.2019 14:32

Však to taky vtípek byl. Alkohol a drogy za volant nepatří. Nemám tedy nic proti zrušení nulové tolerance a zavedení povolených 0,3 promile, ale naopak při vyšším množství alkoholu, nebo při nehodě s tímto malým množství bych zpřísnil tresty.

P. Aron 26.8.2019 14:27

Řídil jsem 45 let bez jediné nehody a před měsícem těžká bouračka. Mokrá silnice a na ní olej. Náhoda je někdy potvora. Ale člověk jí nemá pomáhat. Nejhorší jsou takové věci jako telefonování nebo SMSkování, shýbání se pro zapadlý předmět. Já vše dodržoval a pak tohle. Naštěstí jsem byl připoutaný. Auto na odpis, já ani škrábnutí jen dost velký šok.

.. Zlatobyl 26.8.2019 14:19

před několika lety jsem se obracel na svoji pojišťovnu Allianz (mejly jsem si archivoval) s dotazem kolik opilých bourajících řidičů vedou ve své databázi povinného ručení a dostal jsem překvapivou úsměvnou informaci že to je tajná informace poněvadž musí chránit osobní údaje těchto lidí, já jsem ale ocobní údaje nepožadoval, chtěl jsem jenom číslo kolika opilým pirátům financujeme pojistky, dokonce jsem zvažoval že zaplatím advokáta aby to číslo z nich vyrazil ale pak jsem nad tím mávnul rukou

důvod dotazu byl prostý, chci být v pojišťovně která opilé řidiče piráty vyhazuje a soudně likviduje vyžadováním regresu

.. Zlatobyl 26.8.2019 14:13

jako vtípek skvělý ale jinak k ničemu, opilí řidiči způsobují mnohem těžší nehody a mnohem víc smrťáků a mnohem větší škody v milionech korun

civilizovaní řidiči odmítají financovat svými povinnými ručeními tyto výtečníky a pojišťovny by na to měly brát ohled, ale ohled neberou, pro pojišťovnu je snazší zvyšovat povinné ručení než se soudit s opilými piráty

F. Brabec 26.8.2019 13:53

Četl jsem, že řidiči pod vlivem alkoholu způsobí cca 5% dopravních nehod. V tom případě jsou daleko méně zodpovědní ti střízliví, protože způsobí zbytek, tj 95% nehod ;-)

M. Pomichalek 26.8.2019 13:30

Proc bylo ve clanky vyzdvihnuto, ze obe auta ridily zeny? K cemu je tato informace nutna?

.. Zlatobyl 26.8.2019 13:17

jak je možné, že pojišťovny nevyužívají svého práva vyžadovat po ožralých řidičích regres????? Není znám jediný případ kdy by pojišťovna zinkasovala ožralého řidiče.

Pak zcela logicky ožralých řidičů přibývá.

.. Zlatobyl 26.8.2019 13:15

Opilému řidiči, který zabil dva mladíky, hrozí 10 let. Všichni tři se znali

Auto na Jihlavsku srazilo dva chodce, oba zemřeli. Řidič měl v krvi přes dvě promile

Řidička zběsile ujížděla policii. Nabourala dům a dvě auta, měla ji jak z praku

Opilý řidič vjel na Karlovarsku na uzavřenou silnici, havárii nepřežila spolujezdkyně

.. Zlatobyl 26.8.2019 13:11

policie a soudy asi těžko, jinak by se piráti nemnožili jako krysy

.. Zlatobyl 26.8.2019 13:09

to je přece nepodstatné jak se ta věc nazývá

já řídím od svých 15 let různá vozidla již 50 let bez nehody a z toho plyne že lze jezdit bez nehody, existují řidiči, kteří způsobují nehody každý rok, prý dokonce existují řidiči, kteří opakovaně zabíjejí, ožralých bourajících řidičů podle informací z tisku zase přibývá, jak je to možné když pojišťovny mohou po takovývh pirátech žádat regres i soudní cestou? co jiného zbývá civilizovaným řidičům jako nutná obrana, co?

F. Brabec 26.8.2019 13:01

Schovejte si prosím své virtuální střelné zbraně a e-svaly a raději se podívejte, jakým předpisem se řídí silniční doprava v ČR. Vyhláška už to opravdu není.

.. Zlatobyl 26.8.2019 12:42

dejme tomu že se zjistí ty příčiny, třeba ten vypadlý zapalovač z ruky na podlahu vozu a následné šmátrání a hledání toho zapalovače, a k čemu to bude dobré? silniční vyhláška nezná takový přestupek, silniční vyhláška zná jen nevěnování se řízení vozidla, taktéž silniční vyhláška pracuje jen s nedodržením bezpečné vzdálenosti a ne s "nedobržděním" atd. Co to je za český vynález to "nedobrždění"? Kdyby mi pirát ohrozil rodinu tím že "nedobrzdil" tak jej teleskopickým obuškem zmlátím jako psa.

F. Brabec 26.8.2019 12:41

Ano, přesně dle FSM mistra D-Fense. Více viz http://road-fens.cz/category/fsm/

.. Zlatobyl 26.8.2019 12:35

co pořád máte s těmi nezjištěnými příčinami?

všechny "nezjištěné příčiny" mají jedno společné - nevěnování se řízení a to může být spousta věcí, od šmátrání po podlaze poněvadž vypadnul z ruky zapalovač, přes úpravu účesu až po mobilní telefonování,

kdyby mne takto ohrozil nezodpovědný řidič a já to náhodou přežil tak jej na místě zastřelím

J. Kozohorský 26.8.2019 12:33

vídám to denně : bezohlednost, sebestřednost, telefonování, blinkr na poslední chvíli, nedodržování bezp. vzdálenosti, neumí zipovat, furt se někam tlačí, aby náhodou nejel druhej.. atd. atd... prostě česko

H. Kotaz 26.8.2019 12:23

Význam věty je jasný, pisálek - Čelný střet kamionu s osobním autem. Po aktualizaci - řidička z nezjištěných příčin přejela do protisměru, kde střetla s kamionem, jak jsem předpokládal.

M. F 26.8.2019 10:44

Při skoro každý příležitosti policie žádá o záběry z kamer okolo jedoucích řidičů. Já jí mám. Samozřejmě v případě mojí viny najednou přestane fungovat. Mám právo nevypovídat sám proti sobě, máte ho i Vy. Kdyby jste náhodou bourali, držte hubu, policajti rádi všechno co řeknete použijou proti Vám. Dobrý den, tady máte občanku, řidičák, nic Vám podepisovat nebudu, nemusím, mějte se hezky. Co neřeknete, to proti Vám nepoužijí, nemůžou, protože jste to neřekli. Nechte je, ať si Vás předvolají, to už budete mít čas to s někým probrat, případně tam jít s právníkem. Uzákonit kamery v autech ? Proč ne. Samozřejmě to má mezeru, spousta kamer přestane fungovat. Ale spousta taky ne. I kdyby to usnadnilo vyšetření 50 procent nehod. A že zahejbáte starý, kradete, vraždíte, a někdo Vás u toho natočí ? Co je mi do toho, dělejte to líp.

O. Dei 26.8.2019 10:08

podle vzoru mladý, co? Pak se přesuň k významu vět.

H. Kotaz 26.8.2019 7:46

Moc bych se nedivil, kdyby výsledek vyšetřování zněl - čelný střet osobního auta s kamionem, jak to většinou nakonec bývá, navzdory mediálním masážím pisálků, mluvících hlav.


Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

„Když se něco naučíte rychle, váš mozek bude mít tendenci pamatovat si to... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...