4. dubna 2015 11:28 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V malé dodávce u Rozvadova našli celníci 15 uprchlíků ze Sýrie

Celní správa (ilustrační) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Celní správa (ilustrační) | foto: Lidové noviny

ROZVADOV (TACHOVSKO) Plzeňští celníci objevili v pátek večer při kontrole maďarské dodávky u Rozvadova 15 mladých syrských uprchlíků bez dokladů. Směřovali po dálnici D5 do Německa. Řekla to mluvčí Celního úřadu pro Plzeňský kraj Jitka Blahutová.

Šlo o běžnou kontrolu hlídky mobilního dohledu před státní hranicí. Řidič dodávky s maďarskou SPZ řekl, že nepřeváží žádný alkohol ani cigarety. „V zadní části dodávky na ploše asi 1,5 krát 1,5 metru převážel 15 mužů ze Sýrie ve věku do 25 let. U sebe neměli žádné průkazy totožnosti,“ uvedla mluvčí.

Řidič celníkům řekl, že míří z Maďarska do Německa. „Řidič vozu značky KIA byl 48letý cizinec,“ uvedla mluvčí krajské policie Hana Kroftová. Podle ní šlo o nelegální migraci. Případ si převzala cizinecká policie.

Podle informací ČTK byl maďarský řidič policií zadržený a uprchlíci zajištěni a v současné době jsou všichni vyslýcháni. Až v neděli bude jasné, zda se budou vracet do domovské země nebo předávat do azylového zařízení. Řidič by mohl být podezřelý z trestného činu převaděčství a Syřané z přestupku za nelegální pobyt.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!