Sobota 23. října 2021, svátek má Teodor, Theodor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Celníci odhalili mezisklad padělků, zabavili luxusní kabelky za čtvrt miliardy

Česko

  15:21aktualizováno  16:13
PRAHA - Celníci v pátek Praze odhalili padělky značkového zboží, zejména dámských kabelek Louis Vuitton, jejichž originály by na trhu měly hodnotu přes čtvrt miliardy korun. Informoval o tom tiskový mluvčí celníků Jiří Barták. V meziskladu v Praze 4 zadrželi i dva lidi, kteří se zbožím manipulovali.

Jedna ze zabavených kabelek foto: ČTK

V meziskladu našli téměř 12.000 kusů padělků, kromě značky Louis Vuitton také značky Burberry. Podle Bartáka jde o dlouhodobě největší množství padělků těchto dvou značek zjištěných na jednom místě. Padělky celníci odhalili při běžné kontrole v blízkosti skladovacího areálu u betonárky ZAPA. Všimli si slabého světla, které prosvítalo u střechy jedné z plechových hal.

Zabavené padělky luxusních kabelek

"Po vstupu do haly celníci nalezli stovky krabic s padělky a dva muže, kteří s nimi manipulovali," uvedl Barták. Následná kontrola obsahu krabic ukázala, že je v nich 7301 kabelek, 772 toaletních souprav, 1966 peněženek a 1301 cestovních tašek padělků značky Louis Vuitton a navíc i 456 padělků kabelek Burberry. "Hodnota stejného množství originálních výrobků by dosáhla 251,6 milionu korun," uvedl mluvčí.

Šlo zřejmě o mezisklad
Vzhledem k soustředění takovéhoto druhu zboží na jednom místě lze podle něj předpokládat, že celníci odhalili mezisklad, ze kterého měly padělky putovat k jednotlivým prodejcům.

Zabavení milionových padělků

300 milionů korun (1. až 3. září 2003) - Celníci zabavili v libušské
tržnici v Praze čtvrt milionu falzifikátů zboží s padělanou značkou.
Celníci objevili také sítotisk a matrice, kterými se tiskly značky na
oblečení.

250 milionů korun (14. března 2006) - Pražští celníci ve skladu v Praze 4 zabavili jednu z největších zásilek padělaného zboží v historii. Šlo o téměř 170.000 párů padělků bot světových značek.

235 milionů korun (7. května 2010) - Celníci v Chebu zadrželi padělky značkového textilu a obuvi. Zboží, na kterém byla nedovoleným způsobem použita ochranná známka, přišlo do Česka v kontejnerech z Číny.

220 milionů korun (22. až 25. července 2003) - V chebské tržnici Dragoun zabavili celníci zboží za více než 220 milionů korun. Spolu s policií tam provedli do té doby největší zátah proti padělanému zboží. Vůbec poprvé měli policisté povolení k prohlídce zděných prostor tržnice včetně uzamčených stánků.
200 milionů korun (10. dubna 2008) - Při razii v pražské Holešovické
tržnici, kterou provedlo více než 250 příslušníků celní správy, byly
zabaveny padělky textilu, obuvi, hodinek, DVD a CD nosičů a elektroniky.

Autor:

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat