Středa 29. listopadu 2023, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Central Group se zbavil Miss ČR

Česko

Soutěž Miss ČR převezme konkurenční Česká Miss. Central Group se stahuje do role generálního partnera

PRAHA Nelítostný boj mezi dvěma českými soutěžemi krásy definitivně končí. Majiteli developerské společnosti Central Group Dušanovi Kunovskému došla s problémovou Miss ČR trpělivost a předá ji do rukou dosavadního úhlavního nepřítele v podobě Michaly Maláčové, která vlastní konkurenční Českou Miss.

Maláčová se zatím stane ředitelkou obou soutěží, o jejich případném sloučení se teprve bude rozhodovat. Jisté už je ale to, že Central Group nebude mít žádné vlastnické podíly ani ve „své“ Miss ČR, ani ve společnosti M Marketing, skrze kterou Maláčová ovládá Českou Miss.

„K vlastnickému sloučení společností určitě nedojde. Teď už to povede pouze M Marketing s paní Maláčovou a Central Group na ni nebude mít vlastnickou vazbu. Dá se říct, že do jisté míry soutěž opouští, ale ve smlouvách se to ještě ošetří,“ uvedla Patricie Parnahajová z dceřiné společnosti Central Group Miss ČR, která dosud měla organizaci soutěže na starosti.

Přestože jsou tedy vlastnické změny ve společné tiskové zprávě označeny jako „partnerská spolupráce“, Central Group se z pořádání soutěže zjevně stahuje. Nadále ovšem bude vystupovat jako generální partner obou přehlídek a zajistí také bezplatný pronájem bytů pro jejich vítězky.

Včera zveřejněná dohoda vstoupí v platnost během června, o případných finančních aspektech se zatím pouze spekuluje. Pravděpodobně však půjde jen o vnitřní změny a ani jedna ze stran nebude kupcem nebo prodávajícím.

Soutěž Miss ČR koupil Central Group teprve v roce 2008 od jejího bývalého majitele Jana Moťovského, který předloni zmizel a dosud je nezvěstný. Prezidentkou tehdy byla jmenována vítězka světové soutěže krásy Miss World Taťána Kuchařová. Ta byla včera odvolána, stejně jako někdejší majitel soutěže Miloslav Zapletal, který působil ve funkci poradce. Skončil i ředitel Miss ČR Jiří Adamec.

„Dalo se to čekat, ale zatím bych se k tomu nerad vyjadřoval. Informaci jsem se dozvěděl z esemesky, jelikož jsem byl u lékaře. Teď se chci spojit s Táňou Kuchařovou a Jiřím Adamcem a probrat to především s nimi,“ řekl v reakci na své odvolání Zapletal.

Spojení obou soutěží pod jediným vedením je vyvrcholením dlouhodobých sporů, které současná existence dvou soutěží krásy vyvolávala. Budoucí podoba českých soutěží krásy a letošního ročníku Miss ČR má být upřesněna na tiskové konferenci v červnu.

„Mám radost, že po mnoha letech konfrontace začíná období pozitivní spolupráce. S potěšením přijímám nabídku společnosti Central Group, která mi tímto krokem nabízí možnost převzít odpovědnost za soutěže krásy v České republice. Věřím, že naše rozhodnutí ocení veřejnost, soutěžící i partneři. Je to dobrým signálem i do zahraničí,“ uvedla Michaela Maláčová.

Nyní údajně vlastníci obou soutěží zahajují jednání se všemi současnými partnery soutěží a pracují na naplnění všech sjednaných podmínek. Jejich neshody trvaly od roku 2005, kdy si Maláčová navzdory existenci Miss ČR založila vlastní projekt Česká Miss. Vyhrocené vztahy škodily vztahům s investory a původní soutěži neprospělo ani časté střídání majitelů.

Ostrý spor nastal i po skončení letošní soutěže Miss Česko-Slovensko, která byla součástí Miss ČR. Nyní již bývalá ředitelka Kuchařová totiž tehdy oznámila, že vítězky budou reprezentovat českou republiku na ekologicky zaměřené soutěži krásy Miss Earth. To však nebylo smluvně zajištěno, tuto výsadu si naopak přivlastňuje Česká Miss.

„Jsem si jist, že ve společnosti M Marketing a v osobě Michaely Maláčové získá Miss ČR skvělého organizátora a tu nejkompetentnější osobu u nás. V naší připravované spolupráci vidím velký potenciál do budoucna i pro další společné aktivity,“ řekl ke změnám šéf Central Group Dušan Kunovský.

Maláčová se již nechala slyšet, že o angažování členů bývalého vedení neuvažuje.

Poražení

Miloslav Zapletal

Bývalý prezident soutěže.

Miss ČR řídil dvacet let.

Včera s ním Central Group ukončil

spolupráci.

Taťána Kuchařová

Do včerejška prezidentka Miss ČR.

Získala titul Miss České republiky

2006 a v témže roce jako první Češka

v historii také titul Miss World.

Jiří Adamec

Filmový a televizní režisér včera

skončil ve funkci ředitele Miss ČR.

Režíruje mnoho zábavných

a soutěžních pořadů.

K vlastnickému sloučení určitě nedojde. Teď už to povede pouze paní Maláčová.

Věřím, že to ocení veřejnost, soutěžící i partneři. Je to dobrý signál i do zahraničí.

Autor: