29. dubna 2017 9:46, aktualizováno  12:07 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Studenti v ulicích slavili Majáles. Masky, průvod a zahrál Jelen i Klus

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Studentský Majáles začal průvodem Prahy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Studentský Majáles začal průvodem Prahy. | foto: ČTK

PRAHA Průvodem ulicemi Prahy v sobotu začal studentský Majáles. Desítky studentů se vydaly za zvuku hudby z křižovatky ulic Vodičkova a Jungmannova. Letos se koná 13. ročník slavnosti. Kulturní program bude až do 23:15 v areálu letiště a PVA v Letňanech. Král Majálesu, kterého si zvolí studenti, by měl být korunován před 20:00.

Desítky studentů zaplnily dopoledne prostor na křižovatce v centru Prahy. Někteří na sobě měli masky a kostýmy. Podle toho, z které univerzity byli, byli barevně odlišeni - například studenti Univerzity Karlovy měli červená trička, studenti Vysoké školy chemicko-technologické fialová. Zhruba v 10:45 se studenti vydali nejdříve k Novoměstské radnici na Karlově náměstí. Tady na ně čekalo pět alegorických vozů, na kterých hrály kapely. Mezi nimi například Horkýže Slíže, Jelen nebo zpěvák Tomáš Klus.

Letos se koná 13. ročník slavnosti Majáles.
Studenti pražské ČZU v zelené a žluté.

Průvod zahájila primátorka Adriana Krnáčová. „Protože jsem primátorkou Prahy, tak musím dohlédnout na to, zda Majáles bude probíhat se vším všudy. To znamená, zda bude dostatečně bujarý, pestrý a veselý,“ řekla. Oproti minulosti se podle ní možná změnila forma, ale duch majálesu je stejný. „Pořád je to o tom, že jsme rádi, že studentům se daří a užívají si to,“ řekla.

Za doprovodu alegorických vozů se poté studenti vydali ulicemi Prahy na Strossmayerovo náměstí, odkud pojedou metrem do Letňan. Právě tady se bude konat hlavní program včetně korunovace krále. Toho mohou studenti volit přes internet nebo přímo v Letňanech. Na krále kandiduje pět zástupců pražských vysokých škol. Brány areálu se otevírají ve 12:00.

ČTK
  • 0Diskuse
Vhodná alternativa mateřského mléka existuje!
Vhodná alternativa mateřského mléka existuje!

To, že je kojení přínosné pro dítě i pro matku, a to jak z krátkodobého, tak i z dlouhodobého hlediska, je všeobecně známé. Kojení dětí je proto doporučováno až do šesti měsíců jejich věku. Bohužel však méně něž 17 % žen ve Velké Británii dokáže po celou tuto dobu pouze kojit, aniž by muselo dítě přikrmovat. A právě v těchto situacích je nutné najít adekvátní alternativu.

Najdete na Lidovky.cz