Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ceny Trilobit Beroun 2007 jsou rozdány

Česko

FILM A TV

Praha V berounském kině Mír byly v sobotu 26. ledna uděleny ceny Trilobit Beroun 2007, Čestná uznání a Cenu Vladislava Vančury. Ceny Trilobit jsou každoročně udělovány za díla původní audiovizuální české filmové a televizní tvorby. O ocenění se mohou ucházet filmy a pořady, které byly veřejně promítnuty v období uplynulého roku.

Čestné uznání letos udělila porota Režiséru Ladislavu Kabošovi, Ljubě Václavové, Václavu Cílkovi, Jiřímu Václavovi a dále Pavlu Štinglovi a Aleně Činčerové.

Zvláštní cenu poroty získal Čestmír Kopecký za dlouholetou invenční producentskou činnost, bez které by současnému českému filmu a televizi chyběla řada zásadních a provokujících tvůrčích počinů.

Trilobit 2007 udělila porota režiséru Petru Nikolaevovi, kolektivu autorů Tomáši Kudrnovi, Katce Volné a Eriku Taberymu, dokumentaristovi Lukáši Přibylovi, režisérce Petře Všelichové za dokument Zločin, Pavlu Kouteckému in memoriam a Jaroslavu Hovorkovi.

Jedinou Cenu Vladislava Vančury letos obdržel Petr Weigl za celoživotní rozvíjení hudebně dramatických forem v televizi a ve filmu.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat